Skocz do zawartości
kryptonfz

błąd "Reboot and select proper.."

Rekomendowane odpowiedzi

Reboot and select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device

Press any key - ten komunikat wyświetla mi się w NOWYM KOMPIE- SKŁADANYM przy włączaniu go.

A było to tak.. dziś robiłem partycje, przez zarządzanie dyskami, wszystko pięknie ładnie, zainstalowałem gry, programy i zrobiłem restart komputera, niestety po restarcie wyszedł ten komunikat.Czytałem już troche o tym ale jakoś nic nie pomogło, ustawiłem w biosie zeby odpalało dysk na 1 miejscu, co do komputerów to jestem w tym zielony, może coś nie podpięte? chodź wątpie bo normalnie się włączył i działał. [komputer dostałem wczoraj, składali go w sklepie]

proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[komputer dostałem wczoraj, składali go w sklepie]

(...)

dziś robiłem partycje...

(...)

jestem w tym zielony...

 

Z kompem jest wszystko OK, ale z treści postu wynika kto jest winny. ;)

Jak się nie umie partycjonować to się trzeba trzymać z daleka od pewnych rzeczy.

 

Generalnie zaproś bardziej obcykanego kumpla na piwo(bezalkoholowe) i wszystko się naprawi.

 

Albo skoro i tak zepsułeś to załóż partycje od nowa i postaw system od początku.

Chociaż się nauczysz ;)

 

Podpowiedź:

Wystartuj kompa z płyty instalacyjnej systemu operacyjnego. Windowsa prawdopodobnie. Reszta jest banalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

system się instaluje, teraz znowu chce zrobić partycje dysku d , jak zrobić ją żeby uniknąć tego błędu i komunikatu?

czy przed robieniem partycji zaznaczyc w biosie zeby 1odpalal sie dysk?

P.S chce zrobić przez panel sterowania i tam dalej zarządzanie dyskami

Edytowane przez kryptonfz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

system się instaluje, teraz znowu chce zrobić partycje dysku d , jak zrobić ją żeby uniknąć tego błędu i komunikatu?

czy przed robieniem partycji zaznaczyc w biosie zeby 1odpalal sie dysk?

P.S chce zrobić przez panel sterowania i tam dalej zarządzanie dyskami

 

Generalnie trzeba było utworzyć partycje w instalatorze systemu (przed instalacją) i nie miałbyś problemu powtórnie.

To czy teraz będziesz mógł utworzyć kolejną partycję zależy od tego jak masz teraz spartycjonowany dysk.

Czy masz tylko jedną partycję (np C:) zajmującą całą pojemność dysku? Czy może masz jedną partycję (np. C:) zajmującą np. 80GB i wolne miejsce na utworzenie kolejnych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 100gb na ci i reszta jest do przydzielenia.Proszę o pilną odpowiedź.

 

Utwórz na pozostałym wolnym miejscu partycję rozszerzoną i na niej dyski logiczne w jakim rozmiarze chcesz.

Nie ruszaj już tej podstawowej partycji 100GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...