Skocz do zawartości
Gość glasser

Bardzo ciche chłodzenie do 8800GT

Rekomendowane odpowiedzi

Gość glasser

Zgłaszam się z prośbą o pomoc w wyborze cichego chłodzenia do 8800GT. Po przejrzeniu allegro, sklepów, znalazłem dwa, które warte są zainteresowania.

Kluczową sprawą jest cisza (koszt całkowity max 120zł). W tej chwili mam założone NV Silencer 5 Rev 3, ale jest zbyt głośne (słyszalny szum wentylatora).

Koszt Twin Turbo PRO jest wyższy o kilkanaście zł w porównaniu z S1 (S1 + wentylator 120mm). Który będzie cichszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od Twoich preferencji - czy chcesz, żeby karta sama kontrolowała obroty wentylatorów, czy będziesz podłączał je zewnętrznie pod mobo lub kontroler obrotów.

 

Opcja 1: Accelero Twin Turbo Pro + modyfikacja biosu karty (TTP jest niesłyszalny poniżej 20% obrotów).

 

Opcja 2: Accelero S1 Rev2 + 2x dobry wentylator przystosowany do pracy w poziomie (lepiej 2 żeby dmuchało na sekcję zasilania).

 

Polecam opcję 1, bo jest praktyczniejsza i naprawdę cicha.

W odniesieniu do: półpasywnego Seasonica X-660 (w idlu 0 db), 2 wentyli Noiseblocker XL1 @600 RPM, HDD WD6400AAKS w porządnym bitumboxie, przy którym SQD się chowa, mój komp z TTP@18% na HD4850 stapia się z tłem w środku nocy.

 

W grach natomiast TTP przyspiesza sam, słychać jedynie delikatny szum, a grafa nie osiąga 55 stopni.

 

Przy opcji 2 polecam dobry kontroler obrotów, którym przy okazji wyregulujesz sobie też inne wentyle w kompie w zależności od temperatur. NZXT Sentry LXE jest rewelacyjny w tej kwestii, polecam.

Edytowane przez H3ct0R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S2 + 120 jest niesłyszalne

 

Ja miałem akurat Accelero S1 rev. 2 + 120 mm wentyl skręcony dość mocno i też był niesłyszalny. Mogę szczerze polecić bo trzymał GPU w dość niskiej temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pracy w poziomie poleciłbym scythe gentle typhoon (800rpm powinien wystarczyć ale możesz kupić np 1450 i podpiąć do płyty głównej, która ma opcję kontroli obrotów wentylatora i ustawić optymalną prędkość)

Edytowane przez sw1ssst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zephyr 120mm jest niesłyszalny to bym się spierał :mur:

 

 

Mów co chcesz ale jeszcze nie spotkałem się z Zephyrem który jest głośny

 

Ewentualnie można zmienić na Fander Selektra 120mm i samemu wyregulować obroty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość glasser

Dzięki za zainteresowanie.

Więc tak, interesuje mnie, aby karta sama regulowała obroty, mogą być też stałe (jak mam teraz). Osobiście wydaje mi się, że Accelero Twin Turbo Pro będzie lepszym wyborem bo dostaję gotowy cooler, który tylko podłączyć. Do S1 musiałbym kupić przynajmniej jeden wentyl 120mm, jak wspomnieliście, najlepiej przystosowany do pracy w poziomie, który to zapewne kosztuje więcej.

Powiedzcie tylko, czy ta taśma która jest na radiatorach nadaje się? Bo czytałem różne opinie, w tym, że nie chce się trzymać i odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO jeżeli masz z przodu obudowy wentyl to szkoda pakować się w kolejne łopaty w obudowie. W spoczynku mam 40 stopni, a w stressie 60/70 więc raczej styka.

Taśma trzyma u mnie bez problemu poza jednym radiatorkiem. Nie wiem czemu ;) Więc warto kontrolować przez jakiś czas czy się nie odkleiły.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez DeathTomahawk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Accelero L2 PRO na HD 5770 i jest niesłyszalne. Pasuje też do 8800 GT (wg. producenta). Bardzo lubię ciszę, więc jestem z niego bardzo zadowolony. Automatyczna regulacja obrotów działa. Ja jednak skorzystałem z programu MSI Afterburner i ustawiłem obroty wg. temperatur samemu. Masz tam radiatorki na pamięci, a samo chłodzenie jest tak zrobione, że powietrze z wentylatora też je owiewa. Jak nie masz zamiaru szaleć z podkręcaniem to chłodzenie spisze się na medal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość glasser

Patrząc na Accelero L2 Pro mam wrażenie, że to nie będzie ciche (zbyt mała powierzchnia odprowadzania ciepła).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...