Skocz do zawartości
Matthew86

Problem HP DV2630ea chipset - serwis Katowice

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, znacie jakiś dobry serwis w Katowicach i okolicach który wymieniłby mostek północny w w/w laptopie? Laptop posiada wadliwe GPU do którego przyznała się oficjalnie nVidia (8400, GS). W jednym serwisie chcą mi zrobić reballing za 550zł i dają 1 miesiąc gwarancji :) więc chyba podziękuje. Wyczytałem że reballing i tak tu nic nie da bo mostek jest wadliwy (ma jakiś błąd grzania i sie "odkleja" od płyty), choć na różnych forach piszą różnie. W każdym bądź razie wszyscy mówią że jedynym lekarstwem jest wymiana mostka na wyprodukowany po 2009 roku. I tu jeszcze raz pytanie o uczciwy serwis który mi to zrobi, nie oszuka mnie i nie oskubie ? Mogą być również okolice Katowic, Sosnowiec, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oszczędź sobie nerwów i kłopotów, sprzedaj go w takim stanie w jakim jest (lub na części) i kup nowy laptop.

Nie sądzę żeby ktokolwiek wymienił Ci mostek na nowy w cenie poniżej 400zł, a to już jest połowa wartości laptopa. Warto? Chyba nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oszczędź sobie nerwów i kłopotów, sprzedaj go w takim stanie w jakim jest (lub na części) i kup nowy laptop.

Nie sądzę żeby ktokolwiek wymienił Ci mostek na nowy w cenie poniżej 400zł, a to już jest połowa wartości laptopa. Warto? Chyba nie.

 

Niestety nie posłuchałem i mam problem. Oddałem na serwis w którym mi powiedziano że odkleił się mostek północny na którym jest grafika i trzeba zrobić reballing za 550 zł. Zrezygnowałem i poszedłem gdzie indziej z diagnozą z pierwszego serwisu. Oto co powiedzieli mi na drugim serwisie:

 

"Witam serdecznie

Nawiązując do Pana zlecenia informujemy, że Pana usługa została wykonana - reballing mostka północnego - usługa była konieczna z uwagi na fakt iż ktoś dokonywał modyfikacji (nie odważymy się nazwać tego naprawą) i układ był nieprawidłowo (krzywo wlutowany), widoczne są również odbarwienia na wskutek przegrzania układu i okolic wynikłe prawdopodobnie z używania do modyfikacji opalarki.

 

Tym niemniej wykonaliśmy dodatkową diagnostykę stwierdzając uszkodzenie karty graficznej - koszt naprawy z wymianą chipa karty graficznej to kwota 350zł netto (+23% VAT) - prosimy o odpowiedź czy wyraża Pan zgodę na naprawę karty graficznej."

 

Pytanie czy grafika nie była zinegrowana w mostku północnym, czy to robić dalej czy nie, za "reballing zapłaciłem z góry" jak bym wiedział że tak będzie wyglądać to bym w ogóle nie robił tego.

Czy przypadkiem nie chcą mnie naciągnąć i wymyślili że robili ten mostek a wcale nie trzeba było go robić (diagnoza z 1 serwisu mówiła że uszkodzony tylko mostek jest).

Czy faktycznie grafika M8400 jest na osobnym chipie czy jeszcze jakoś inaczej ?

Co o tym myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...