Skocz do zawartości
patmil18

Schłodzenie GTX 460 SE od Gainwarda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem, otóż niedawno zakupiłem sobie kartę graficzną Gainward GTX 460 SE, i mam pytanie jakie chłodzenie by na nią pasowało ? karta otwory chłodzenia ma 53 mm czyli jak w g92, ale przymierzałem accelero s1 rev.2 i nie pasuje gpu jest za blisko portów dvi, które są umiejscowione w jedno nad drugim i w tym tkwi problem, odciął bym ale karta jeszcze jest na gwarancji. Znalazłem kilka chłodzeń ale niemam pewności czy na pewno pasują, a ciemno nie będę kupował i dlatego do was pisze. Z góry dziękuję za odpowiedź i Pozdrawiam, Poniżej kilka zdjęć karty i chłodzeń, które znalazłem.

 

Właśnie mam taką samą kartę:

 

Dołączona grafika

 

A oto referencyjny radiator gainwarda:

 

Dołączona grafika

 

Wiatraczek "suszarka, bo chodzi dokładnie tak samo"

 

Dołączona grafika

 

Chłodzenie Scythe Musashi, które znalazłem:

 

Dołączona grafika

 

Scythe Musashi od tyłu:

 

Dołączona grafika

 

Scythe Setsugen 2:

 

Dołączona grafika

 

Setsugen 2 od tyłu:

 

Dołączona grafika

 

Scythe Setsugen:

 

Dołączona grafika

 

Setsugen od tyłu:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potnij Accelero =) Gdzieś widziałem foty jak je ładnie pociąć żeby wlazłe na tego Gainwarda... ogólnie trzeba roziąć blaszki między pierwszym a drugim heatpipe'em i wygiąć tą "odciętą" część do góry...

O.. tak jak tu: techPowerUp! Forums - View Single Post - Ghetto modders club

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenia, które wymieniłeś w pierwszym poście są trochę badziewne i będą haczyć o port gniazd DVI. S1 trzeba ładnie rozj*bać aby to weszło :F, jest nawet gorzej niż w przypadku krótkich 57x0.

Może ktoś wpadnie na jakiś pomysł ale ja tu widzę tylko blok wodny, żadne ac bez "modyfikacji" nie wejdzie.

Edytowane przez master4life

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chłodzenie wodą nie mam pieniędzy, bo jak bym kupował to i na procesor a poza tym trochę strach mieć wodę w kompie :D może inne chłodzenia byście zaproponowali, bo ta suszarka naprawdę człowieka wku*wia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żądnego taniego chłodzenia, które fabrycznie by pasowało na taką zj*bana konstrukcje jak ten GTX460(trzeba było myśleć co się kupuje :mur: ), jedynie oferta thermalright'a, szaman czy spitfire to koszt ok. 250zł.

 

 

 

 

 

 

...najtaniej wyjdzie Ci kupno S1 i ucięcie jednej rurki hp i finów.

Edytowane przez master4life

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda w koszty wchodzić lepiej sprzedać te kartę i dołożyć do innej....ewentualnie ja połączył bym dwa wentylatory 92mx92mm i delikatnie nałożył na te chłodzenie co jest....bez utraty gwarancji

Edytowane przez rafal76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod wątek

 

mam podobne problem, kupiłem tego gainwarda ze względu na 2gb ram ale pod obciążeniem wyje niemiłosiernie.

Planowałem już zakup accelero extreme plus ale po lekturze tego posta jak to zepsuć czyli o Arctic Cooling Accelero Xtreme PLUS • forum uVision zmieniłem zdanie :)

 

Możecie podlinkować jakieś wentyle z taką małą wtyczką pwm 4pin, ewentualnie przejściówkę duży na mały ? coś wypadało by zaczepić pod tego S1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takich przejściówek ani wentylatorów z taką wtyczką. Kupujesz zwykły wentyl i przylutowujesz wtyczkę albo podpinasz pod płytę główną. Ewentualnie zobacz turbo module o ile masz na myśli S1.

Edytowane przez master4life

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

turbo module mógłbym rozważyć jako dawców wtyczki ale zdaje się że tam jest 3 pin i w dodatku większy.

w extreme plus jest taka wtyczka ale wychodzi trochę za drogo ;)

poszukam w sklepach elektronicznych.

 

tak dla pewności, mocowanie S1 podejdzie pod tego gainwarda bez modyfikacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem dwa wentylatory wiążemy paskami zaciskowymi ..uprzednio łączymy kable z 3 pinami w jeden kabel" przecinamy i splatamy izolujemy" czyli mamy 2 wentylatory na jednym kabelku 3 pin. Ten kabel podłączymy do płyty głównej..a wentylatory mocujemy tez za pomocą pasków zaciskowych... Robiłem tak nie raz i temperatura to 35stopni do 40 stopni w normalnej pracy komputera ...przy grach dochodziła do 60 stopni ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda kasy... chłodzenie uszkodzisz, na kartę gwarancje może stracisz a efekt był by podobny na normalnym chłodzeniu co tam jest plus wentylatory dwa....

 

słyszałeś może o jakimś fermi 2gb w cenie do 1000zł i cichym wydajnym chłodzeniem?

zotac planował wypuścić gtx 460 2gb z accelero twin turbo, niestety nawet na stronie go nie maja.

 

niestety mój egzemplarz ma plombę na jednej ze śrub mocujących radiator (nieco inny niż na zdjęciu w 1 poście).

juto pobawię się z innym wentylem i zobaczmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem naklejkę gwarancyjną na jednej ze śrub od mocowania radiatora, więc zrobiłem tak:

Wziąłem malutki śrubokręcik, bardzo delikatnie i uważnie podważałem naklejkę, aż w końcu zeszła bez jakichkolwiek śladów zdejmowania.

Pozdrawiam

Edytowane przez patmil18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że potrzebujesz kartę z 2GB pamięci?

 

tak, do renderowania przy użyciu octane w pamięci karty musi zmieścić się cała geometria sceny + tekstury

 

Ja też miałem naklejkę gwarancyjną na jednej ze śrub od mocowania radiatora, więc zrobiłem tak:

Wziąłem malutki śrubokręcik, bardzo delikatnie i uważnie podważałem naklejkę, aż w końcu zeszła bez jakichkolwiek śladów zdejmowania.

Pozdrawiam

 

dzięki, też spróbuje.

 

edit:

kupiłem 4 takie małe wtyczki i 4 gniazda za niecałe 5 zł

Edytowane przez callistratis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dobrze, że poczekałem z kupnem accelero s1 rev.2 i cięciem go, ponieważ na jednym z amerykańskich forów znalazłem takie bardzo ciekawe zdjęcie:

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Scythe Setsugen 2 na Gainwardzie gtx 460 SE - czyli takim samym, jak mój, widać, że się mieści i o nic nie haczy, czyli panowie w błędzie byliście SCYTHE SETSUGEN 2 MIEŚCI SIĘ NA GAINWARDA GTX 460 SE, bez żadnego wyginania heatpipe'ów cięcia blaszek.

Pozdrawiam i przepraszam za duży rozmiar obrazka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak: Po kupieniu Mugena II rev.B i zamontowaniu go zastanawiałem się co zrobić ze starym chłodzeniem proca Pentagram Freezone QVC -120 Cu+ i padł pomysł, żeby zamocować go na grafikę :D (w końcu 639 gram czystej miedzi to coś), oryginalny wiatrak strasznie wył i było niemiłosiernie gorąco na gpu, więc zacząłem od zdemontowania referencyjnego chłodzonka, zmycia pasty itp., znalazłem jakieś radiatory na sekcję zasilania przymocowałem i zabrałem się za wyginanie pentagrama, tak aby nie blokował możliwości założenia grafiki z powrotem, powyginałem wszystko git malina i problem jak to zamocować ? więc wziąłem zestaw montażowy na s. 939, z backplate wyciągnąłem śrubki, przykręciłem do tej czarnej blaszki te niby złote kołki, która to blaszka dociska chłodzenie, gpu posmarowałem arctic silver 5, założyłem chłodzenie (nie obeszło się bez rozwiercania otworów w PCB karty :D), potem wiatrak Revoltec'a RL022 Dark Red i tempy spadły z 80*C w FurMarku do 60*C :D, czyli robota dobrze wykonana, i mam 4 slotową grafikę :E, poniżej fotki roboty doskonałej:

 

Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!

 

Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!

 

Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!

 

Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!

 

Pozdrawiam, a i może dobry pomysł byłby jakby ktoś założył taki temat do własnoręcznych modyfikacji np. chłodzenie z proca na gpu jak to ja zrobiłem ?

Edytowane przez patmil18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam, a i może dobry pomysł byłby jakby ktoś założył taki temat do własnoręcznych modyfikacji np. chłodzenie z proca na gpu jak to ja zrobiłem ?

 

hehe, pomysł starszy od węgla link

Jednak z wierceniem pcb to się troszkę wybijasz ponad przeciętność :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...