Skocz do zawartości
ArkVs

Blad sterownika myszki USB (KOD 39)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z myszką USB, mianowicie A4Tech X-760H.

Problem polega na tym ze myszka nie reaguje na jakiekolwiek ruchy. Kursor nie chce sie ruszac. Wszystkie przyciski dzialaja, sprawdzalem w programie Anti Vibrate Oscar Editor.

Podlaczalem mysz do innego komputera i tam dziala bez zarzutów, komputer sam sobie znajduje sterowniki na drugim komputerze (winXP), a na moim (win7) nie chce znaleźć.

 

Menadżer urządzeń wykrywa mysz jako urządzenie "Mysz zgodna z HID" ale z wykrzyknikiem:

System Windows nie może załadować sterownika urządzenia dla tego sprzętu. Sterownik może być uszkodzony lub nieobecny. (Kod 39)

Próbowałem przeinstalować Sterowniki, jednak nic to nie daje.

Sprawdzałem - mam wszystkie sterowniki w folderze drivers (chyba ze sie pomylilem z ich iloscią).

 

Proszę o pomoc, mysz jest mi niezbędna w korzystaniu z komputera (chyba każdy wie :)).

 

Sprawdzałem jeszcze myszkę PS/2 czy jakos tak, tez nie chce działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchom: sfc /scannow

 

Uruchomiłem to na LiveCD i wyszło takie coś:

ubuntu@ubuntu:~$ sfc /scannowTraceback (most recent call last):  File "/usr/bin/sfc", line 9, in <module>    import sfc as sfc  File "/usr/lib/python2.6/dist-packages/sfc/__init__.py", line 15, in <module>    from sfc.common import version  File "/usr/lib/python2.6/dist-packages/sfc/common/__init__.py", line 6, in <module>    from sfc.common.paths import get_abs_ufc_h_path  File "/usr/lib/python2.6/dist-packages/sfc/common/paths.py", line 4, in <module>    import instantImportError: No module named instant

Coś chyba nie działa :(

 

W ostatecznosci uzyj przywracania systemu o ile masz jakis punkt z czasu kiedy dzialalo.

 

Już robiłem, punkt przywracania był na dzień przed powstaniem problemu.

Sciagnij aktualizacje z Windows Update.

Ściągałem, nie pomaga.

Usun w menadzerze urzadzen kontrolery USB i zrob reset.

Wszystkie kontrolery USB i tą myszkę rozpoznaną jko "Mysz zgdodna z HID"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchomilem ten sfc /scannow, lecz nic sie z tego nie dowiedziałem, ponieważ zaraz po zakonczeniu skanowania okienko znikło.

 

Zaraz się wezmę za te kontrolery, także będę edytował posta.

 

Które mam usuwać?

 

Dołączona grafika

Edytowane przez ArkVs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy dobry sterownik zainstalowałem, ale nadal nie działa.

 

Moja płytat to ASRock A790GXH/128M. Wszedłem na strone producenta i sciagnalem sterownik "All-in-one", gdyż żaden inny nie pasował mi do chipsetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto sprawdzic czy w rejestrze nie ma wpisow UpperFilter lub LowerFilter.

 

Uruchom regedit z prawami administratora, przejdz do HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{36FC9E60-C465-11CF-8056-444553540000} i usun tam UpperFilter oraz LowerFilter.

 

Po ponownym uruchomieniu sprawdz czy juz dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...