Skocz do zawartości
pok

NoName toilet by Pokson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zanim zacznę opisywać co i jak, przedstawię swoje pierwsze wc ( było to w 2006 roku więc troche się pozmieniało od tamtego czasu:) )

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

Zacznę od tego że wybór części do układu był dla mnie bardzo trudny ze względów finansowych. Na początku miałem przeznaczyć więcej $ na chłodzonko, no ale już niestety nie jestem aż taki młody żeby mamy kieszenie opruzniać... A swoje to się jednak trzyma przy d...e :)

 

Tak wygląda mój komp na dzień dzisiejszy

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

W tym Moje drugie W.C - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne temacie pytałem o dobór części. Niestety padło na oparę innych podzespołów niż w temacie. Ok żeby nie przedłużać oto co zamówiłem:

 

Wentyle: 4 x EKL Silent Power Black Fan ( 120x120x25mm ) ( wiem wiem, głośne, dam panel i skręcę je na 1200)

Chłodnica: Aquacomputer airplex PRO 240

Złączki: 16/10mm compression fitting G1/4 - compact - black nickel

Węże: Tygon R3603 tubing 15,9/9,5mm (3/8"ID) clear

Blok CPU: EK Water Blocks EK-Supreme HF Plexi universal (775/1156/1366/AM2

Pompka: Laing DDC-Pumpe 12V DDC-1T inkl. Phobya Laing DDC Aufsatz

Rez: EK Water Blocks EK-Multioption RES X2 -100 Basic

Blok GPU: Aqua-Computer aquagrATIx HD6850 (Barts Pro) G1/4

 

Grill: Aqua-Computer RadGrillz Stripes 2x120mm Black

 

Moja obudowa to: Thermaltake Swing RS100 Case Reviews Australia www.thermaltake.com.au Pomalowana w środku na czarno.

 

 

Teraz, co chce zrobić? Oczywiście upchać to wszystko w środku. Po przymiarkach, chłodnica pójdzie do sufitu obudowy. Grill ładnie zamaskuje moje niedociągnięcia po cięciu :) Chciałem zrobić oploty, ale ze względu ze mieszkam w belgii , małe problemy językowe, nie pozwalają mi się jak na razie dopytać, gdzie mogę takowe znaleźć :(

 

Za jakiś czas zamierzam dokupić FC na mobo, a za jaaaaaaakiś czas drugą grafe i FC na nią.

 

Jak na razie mam tylko jeden dylemat, mianowicie, wlać do układu demineral + borygo + barwnik czy zakupić gotowy płyn?

 

Wszelka krytyka jak najbardziej wskazana :)

 

ps. Sorki za błędy, starałem się jak mogłem :)

 

ps2. czekam tylko na dostawe i zabieram się za składanie tego wszystkiego.

 

PZDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie dotarła do mnie paczka z holandii, a w niej:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Muszę przyznać że wąż tygona mnie zaskoczył jakością, nie załamuje się przy bardzo ciasnych łukach.

Mam pytanie do posiadaczy EK supreme hf, mianowicie której blaszki użyć do rozpraszania strumienia? A może w ogóle ją wyjąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche walki z układem, ale udało się go zmieścić w całości w obudowie. Jak na razie wszystko wygląda tak:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Nie jest to koniec, bo jak na razie pływa tam zwykła woda, dlatego jeden wąż wystaje z budy, a dzisiaj dopiero zakupię demineralke i borygo. Muszę jeszcze kable poukładać, dyski popodłączać i oświetlenie zamontować.

 

Macie jakieś sugestie co do tego zestawu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy EK supreme hf, mianowicie której blaszki użyć do rozpraszania strumienia? A może w ogóle ją wyjąć?

 

 

Najlepiej stockowej (2 otwory). Chyba że masz bardzo duży przepływ i będzie ci go hamować, to możesz użyć innej. Z całkowitym wyjmowaniem to nienajlepszy pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie włożyłem blaszke z czterema otworami, ale potestuje z innymi. W tym momencie procek w stresie ma góra 34C a grafika dochodzi do 42C z tym że proc chodzi 260 fsb x 13 przy vcore 1.4 a grafika 930 mhz rdzeń i 4800 memorki. Wydaje mi się że to dobry wynik zważywszy na to że na ac miałem CPU stress 47C a grafa dochodziła do 70C przy niskich obrotach wentyla.

Na dzień dzisiejszy zakończyłem prace nad układem, zostało mi jeszcze wlać chłodziwo. Myślałem nad demineralka + borygo ale ostatecznie zakupie ALTERNATE - HARDWARE - Koeling - Waterkoeling - Toebehoren - Zalman ZM-G200 + troche wody dodam. Za jakiś czas zamierzam dołożyć jeszcze blok fc na mobo i może dodatkową chłodnice.

Teraz fotki:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij te naklejki z zasilacza bo psują cały efekt. A tak poza tym to bardzo ładnie :).

 

 

 

Już zdarłem.

 

 

Wymieniłem płyn, oświetlenie zamontowane.... dalej czuję jakiś niedosyt :/ Jak bym czegoś zapomniał zrobić.

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

Teraz temperatury:

 

CPU idle 26C load 34C (260x13 1.4V)

GPU idle 34C load 44C (1020 Mhz 1.25v mem. 1080)

 

 

Z tym że z grafiką mam problem w jednej grze, mianowicie po jakimś czasie tak jak by grafa się resetowała:/ (nigdzie indziej tego nie zauważyłem) więc po testach zmniejszyłem vgpu do 1.18v i 900mhz. Muszę przyznać że grafika bardzo grzeje się w miejscu gdzie jest sekcja zasilania. Dzieje się tak tylko jak testowałem OCCT. W grach nie ma takich temperatur. Niby blok FC a palcem nie można było dotknąć. Wydaje mi się ze mosfety mogą nie dotykać dobrze do bloku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...