Skocz do zawartości
mateloz

jak zablokować porty z których korzystają programy p2p

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów

 

Posiadam Router firmy Thomson, nawet dokładnie nie znam jego nazwy. Chciałbym zablokować w nim porty, z których korzystają programy p2p, ponieważ nie chcę, aby ktokolwiek ściągał za pomocą tych programów. Co będę musiał dokładnie zrobić? Podam link do filmiku, który myślę że pomoże ludziom znających się na routerach odpowiedzieć mi na moje pytanie.

 

 

Czy można np. zrobić tak, że tylko odpowiednie komputery w sieci nie będą mogły korzystać z tych portów i nie będą mogły odwiedzać stron, które umieszczę w kontroli rodzicielskiej?

 

O co dokładnie chodzi w przekierowywaniu portów w dziale "Forwarding"? Dla konkretnego komputera można odblokować port?

Dział "Port Trigers" również mnie zastanawia...co dokładnie tam mozna zrobic?

 

dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Edytowane przez mateloz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten router z tego co widzę nie ma opcji zablokowania portów dla danego komputera. Jeśli blokujesz porty to dla wszystkich.

Jeżlei chcesz blokować torrenty to znajdź na google porty które potrzebujesz zablokować. Wpisujesz zakres, zatwierdzasz i już.

 

Blokowanie stron również tylko dla wszystkich.

 

Forowarding to przekierowanie portów tylko na konkretny komputer.

Triggering to przekierowanie np portu 80 na porty 7777.

 

Ogólniej router od UPC nie pozwala za wiele.

Ma co prawda "n", 2,4 i 5GHz i kilka innych dodatków ale możliwości oprogramowania są słabe.

Jeśli chcesz czegoś więcej kup[ router z możliwością wgrania DD-WRT albo Tomato.

Edytowane przez Grinch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...