Skocz do zawartości
PANTHER X

Radiówka pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka watpliwosci , chce radiowka przejsc tylko przez ulice czyli jakies max 50 m - i teraz pytanie u mnie stoi serwer (komp ;) nie router sprzetowy) i wszystko po tej stornie ulicy jest polaczone skretka , po drugiej stronie ulicy sa dwie osoby do podlaczenia , teraz pytanie ,czy mozna by bylo zrobic tak aby u mnie w serwie byla karta sieciowa jakas 22 mbps a u nich stal acess point do ktorego podpiety bylby switch i po kablu rozdzielal by polaczenie ??? - bo chodzi mi o to zeby obydwie osoby po drugiej stronie mialy dostep do netu nawet jezlei jedna bedzie miala wylaczonego kompa .

 

Czy w tym wypadku jezeli dzieli nas tylko ulica i okna od pokojow musze miec anteene ? - jesli tak to jaka kierunkowa czy dookolna ? - i czy to wogole bedzie dzialac w takim schemacie jak walnalem ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno dzialac :) jesli tylko wszystko podlaczysz to jest to jak najbardziej mozliwe. W kazdym razie u nas podobne rozwiazanie zdaje egzamin.

 

Co do anten to zalezy jakiej firmy masz radiowki i access point.

W opisanym przez Ciebie przypadku moze wystarcza zwykle anteny przy radiowkach (50m to malo), ale na pewno anteny kierunkowe poprawily by nieco transfer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja sie orientuje (a o radiowkach wiec tyle co z tego forum :P) to, u nich moze byc AP i standardowe antenki powinny styknac :) ale prosze mnie nie bluzgac, jezeli cos sie nie bedzie zgadzac :P ja mowie to co sie tu nauczylem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to niech mi ktos powie ktora wersja jest lepsza ?

 

4 komputery ------>switch----->AP<------->AP------->switch------>2 kompy

 

czy to bedzie dzialac ?

 

albo

 

4 komputery------>switch----->karta sieciowa w serwerze----->AP---->switch----->2 kompy

 

ktora wersja jest dobra i czy te radiowki i AP dzialaja przez przez szyby ,okna i te sprawy bez spadku czy musze anteny na zewnatrz instalowac ?

 

Czy warto wziac AP Planeta i karty d linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, powinno dzialac, jednakze: najlepiej zeby byly akcesy i widzialy sie ( w sensie np. tylko szyba przeszkadzala, ja robilem testy takie ze: akces z antena parabolik na dachu, a drugi u mnie w pokoju( jakies 15 metrow a po drodze dach (blacha, dwie sciany, dwa sufity i byly male problemy ale to raczej przez ta kierunkowa antene (jakby ja skierowac w dol to by bylo okej pewnie), jak dasz akces i sieciowke to ta sieciowka pewnie bedzie w jakiems kacie i moze nie dzialac to najlepiej. acha i ja wlasnie mam polaczenie akces ->sieciowka i lubi sie ono zawieszac (akces planet 1965 w trybie akces point). gdy bedziesz mial dwa akcesy to sobie ustawisz w trybie bridge i powinno to lepiej dzialac.

acha wersja 1 jest imho lepsza tyle ze drozsza niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to nie bedzie dzialac to widzialem gdzies w promocji antene boxer z ilustam metrami kabla i koncowka za o ile dobrze pamietam 60-70 zlotych, po ich zamontowaniu praktycznie musi to dzialac (oczywiscie te dwa punkty w ktorych staly by te akcesy/anteny widza sie nawzajem?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AP maja juz wbudowane switche wiec jak kupisz taki to mozesz juz po drugiej stronie ulicy zrezygnowac z tego. Antena Boxer (jakos tak) o uzysku 8 dBi za 65 zl wystarczy spokojnie. Chyba ze anteny maja sie nie widziec to nalezy kupic antene typu Millenium, o uzysku 15-16 dBi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...