Skocz do zawartości
michcio123

Niespotykany problem przy OC q8200 + asus p5Q se + win7 x64

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Na początek podam swoją specyfikację sprzętową: proc:q8200 mobo: asus p5q se ram:4G Kingston 800mhz cl5 zasiłka: 500W OCZ grafika:9800gtx+ OS: Win 7 x64 myślę ze reszta podzespołów nie jest taka ważna.

Postanowiłem sprawdzić na ile da się wykręcić tego quada i tak komputer chodzi stabilnie przy następujących ustawieniach: proc:2900mhz CPUv:1.2375 FSB:415 FSBv:1.2 Ram:831mhz RAMv:1.9(5-5-5-18) NBv:1.2 SBv:auto temp w stresie nie przekraczały 58C i teraz moim zdaniem najciekawsza rzecz.

Jeśli ustawie FSB na 420 system sie uruchamia ale podczas testu Prime95 "sypie" błędami próbowałem ustawic FSB 430 i efekt ten sam system startuje ale Prime z błędami. Jak wiadomo w tej sytuacji należało by podnieść V na procku i tak też zrobiłem. Podbiłem napięcie do 1.2500 i po tym "zabiegu" system nie startuje tzn. podczas startu uruchamia sie "Narzędzie odzyskiwania systemu podczas uruchamiania" sprawdza błędy robi restart i tak wkółko. Po obniżeniu napięcia system startuje poprawnie.

 

Co w tej sytuacji można zrobić bo przyznam ze jescze sie z czyms takim nie spotkałem?

Edytowane przez michcio123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie złapał cię czasem po prostu fsb wall ? Bolączką tych procków jest właśnie niski mnożnik + wysokie fsb startowe do tego często stosunkowo nisko położony wall co przekłada się na niezbyt imponujące oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o FSB Wall ale on ma chyba inne objawy, na obecnych ustawieniach (proc na 2900mhz ) wystarczy ze podniose napięcie na Cpu nie ruszając FSB i system juz nie wstaje troche to dziwne bo tak jak poprzednio pisałem jeśli podniose FSB nie ruszając napiec komputer wstaje ale nie przechodzi testów Prime95. Dodam jeszcze ze rewizja proca to M1.

Edytowane przez michcio123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem sie tym ale nie wygląda na to żeby to była wina pamięci. Przed chwilą robiłem test który bardzo mnie zdziwił otóż przy tym stabilnym OC (2.9mhz na procku) podbiłem tylko napiecie na proc z 1.2375 na 1.2675 po tej czynnosci Prime95 pokazuje błędy po bardzo szybkim czasie przy mniejszym napieciu wszystko było OK. Nie rozumiem dlaczego zwiekszenie napiecia powoduje błedy temp ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień program na np. OCCT. Prime95 u mnie też zaczął też dziwne jazdy robić i go nie używam. Jeśłi będzie nadal to samo, to może spróbuj zmienić bios w płycie głównej, jeśli masz najnowszy to może "oczko" starszy, bo to naprawdę dziwne zjawisko i dla mnie to jakiś problem płyta <-> CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...