Skocz do zawartości
mathis

DFI BLOOD IRON P35-T2RL - problem z gniazdem RAM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Posiadam płytę główną DFI BLOOD IRON P35-T2RL

Ostatnio zakupiłem do niej pamięci 4x1GB. Po wielu testach okazało się że jedno z gniazd RAMu (to najbliżej procesora) pracuje nieprawidłowo tzn. na pamieci musi być podniesione napiecie do 1.925V - na standardowych 1.80V komputer nie wstaje nie zależnie czy ustawie domyślne 800 MHz czy jakąś inną czestotliwość. W innych gnizadch pamieci działają bezproblemowo.

Mam w zwiazkuz tym pytanie czy płyta już na złom czy da się coś z tym zrobić?

Może ktoś miał podobny przypadek i rozwiązał go bez wymiany płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Któryś kondensator wokół slotów ramu nie jest wybrzuszony, wylany?

 

nie kondensatory w porządku... znalazłem gdzie tkwi problem: jeden pin w gnieździe jest odchylony i nie styka z RAMem. Niestety przygiąć się go nie da bo sprężynuje. Wcisnąłem tam trochę izolacji z cienkiego przewodu ale po pewnym czasie znowu zaczęło sypać błędami. Podejrzewam że temperatura podskoczyła i izolacja chyba zrobiła się miekka i pin stracił styk z pamięcią. Muszę wykombinować coś twardszego ale żeby nie zrobiło zwarcia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...