Skocz do zawartości
pixi

Konfiguracja dysk IDE i napęd SATA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Panowie pomóżcie mi swoją wiedzą bo mnie już krew zalewa.

 

Ostatnio zachciało mi się nagrywarki dvd do mojego wiekowego padła, owe padło oparte jest na płycie MSI KT6V a zakupiona nagrywarka to samsung super write master speed+ SATA :(

 

No i mam problem, nie daje rady skonfigurować nagrywarki tak by działała, bo jakimś cudem jest widoczna (windows xp sp3) ale płyt nie widzi (nagrywarka nówka sztuka).

 

Na nagrywarce nie ma żadnych zworek a na dysku wyczerpałem już limit kombinacji, pozostaje tylko kwestia BIOSU :( tu jestem zielony jednakże kontrolery mam powłączane.

 

Nagrywarka jest podłączona normalnie przez kabel sata. Płyta główna ma 2 gniazda SATA i 2 IDE.

 

HELP !

:mur:

Edytowane przez pixi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios najnowszy jak rozumiem wszelkie nowe sterowniki pobrane ze strony producenta?

sprawdzales w manualu plyty glownej czy cos pisza na ten temat?

co to znaczy ze plyt nie widzi? tzn, naped pracuje normalnie po wlozeniu plyty czy nawet nie zaczyna jej zczytywac? probowales zapuscic jakas plytowa dystrybucje linxua aby sprawdzic czy tylko windows nie widzi plyt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

 

- z dysk twardego wyciągnąłem zworkę

- napęd zaczął normalnie odczytywać płyty

 

Jednak:

 

- po wejściu w mój komputer często pojawia się "latareczka"

- czasami chcąc sprawdzić zawartość płyty w napędzie, po kliknięciu na ikonkę komputer łapie 5 sekundowego laga, kursor nie działa, nie pokazuje się zawartość płyty, ale po tych ~5 sekundach lag ustępuje i komputer znowu jest stabilny i płyta się otwiera.

 

Programem który zawsze wypalam płytki to CDBurner XP jednak coś jest nie tak (może gdzieś mam coś zmienić?)

 

Zobaczcie screeny

IMAGESHACK.COM

IMAGESHACK 2

 

CDBurner czystą płytę DVD-R x 16 pokazuje że dane na niej przekraczają rozmiar nośnika WTF ?!

 

Bios płyty nie był uaktualniany.

 

Czu ze strony której podałeś mam ściągnąć "VIA PIDE/SATA RAID Drivers & Utility" ? + uaktualnienie biosu ?

Edytowane przez pixi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...