Skocz do zawartości
mateusiak22

Problem z HDD Hitachi 1TB ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj kupiłem takowy dysk Hitachi Deskstar 7K1000.C wydaje on podobne dzwieki podczas zapisu i odzczytu do tego

Troszkę mnie to wszystko irytuje, kupiłem nowy dysk bo stary zdawał się wysiadać i ostatnio głośniej pracowac, ale i tak był cichszy. Co robić? Poza tym wszystko wydaje się być ok

Proszę o pomoc, dzięki

post-177356-0-43908800-1299139169_thumb.png

post-177356-0-19832800-1299139182_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skro masz już Hdtune pro to spróbuj przestawić włacyć AAM czyli Automatic acoustic management bo jest wyłączone jak widać w zakładce info.Co do reszty parametrów jest dobrze temperatura w tym polu ma swoje specyficzne wartości patrzy się na tą główna bufor jest w bajtach i się raczej zgadza,01 w hitachi pokazuje od czasu do czasu większe wartości patrz u mnie zazwyczaj jest to połowa czyli 65536 a dokładnie wygląda to tak że wpierw pojawia sie np 1 i później 65536 gdy 2 to razy dwa czyli jak na obrazku

 

 

ED:napisałem ze masz w info AAM nieodznaczone czyi niewłączone jednak nie jestem pewien bo u mnie po wyłączeniu i tak się w info nic nie dzieje więc możliwe że nie ma u Ciebie takiej opcji coś gdzieś czytałem że któraś wersja firmware tego dysku nie daje takiej możliwości.Tak czy inaczej najłatwiej sprawdzić

post-177304-0-84173200-1299154616_thumb.png

Edytowane przez seweryn18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Seweryn w zakładce info widać że ten dysk nie obsługuje aam a nie że jest wyłączone.

 

Dokładnie tak:)

A teraz parametr Raw error i spin up time są kosmicznie ogromne co robić bo mnie już krew zalewa, wszystko co kupię musi się okazać wadliwe, no prawie wszystko.

 

Czyli z tym churgotaniem nic nie zrobię bo to irytuje jak nie wiem, czuję cię jak by mój dysk miał ze 40lat :D

 

ED:napisałem ze masz w info AAM nieodznaczone czyi niewłączone jednak nie jestem pewien bo u mnie po wyłączeniu i tak się w info nic nie dzieje więc możliwe że nie ma u Ciebie takiej opcji coś gdzieś czytałem że któraś wersja firmware tego dysku nie daje takiej możliwości.

 

Da radę zrobić update firmware?

post-177356-0-18518300-1299156814_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ci chrobotanie przeszkadza odkręć go od obudowy i zobacz czy nadal będą dokuczliwe kiedy będzie ci pracował w rękach. Jeśli wtedy będzie cicho to na gumy od gaci hama i po problemie B-) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej dobrze pisze mój bez AAM jest bardzo głośny ale to za sprawą montażu w sumie dość nietypowego i słabego w sensie sporo się przenosi na budę za to po wyjęciu jak postawiłem na gąbce całkiem nieźle,po włączeniu AAM oczywiście jest ok w tym mocowaniu a po wyjęciu z AAM dysk jest już niesłyszalny.Co do parametrów to tak jest w tych dyskach gorsze były by te od bad sektorów,partycje masz zdaje się ok bo podstawowych bodaj mógłbyś mieć tylko 3 jak się nie mylę więc muszą być logiczne bo tych może być xxDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...