Skocz do zawartości
V0lod1a

blok wodny na referencyjny gtx 470 gigabyte

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

W większości sklepach, gdzie oferują bloki wodne na GPU, a konkretnie na GTX 470 można przeczytać o tym, iż dane pasuję do karty z referencyjnym chłodzeniem.

Np: Cytuje "Blok wodny typu fullcover dla kart graficznych GeForce GTX 470 1280MB (GF100) opartych na referencyjnym PCB."

Moje pytanie brzmi: co to jest to referencyjne chłodzenie oraz jakie chłodzenie ma Gigabyte'owski GTX ze zdjęcia Dołączona grafika

 

jednym słowem...

proszę o dobór bloku wodnego do w/w karty graficznej

Z góry dziękuje

 

A cha... zapomniałbym, jestem nowym forumowiczem, tak więc Dzień Dobry Wszystkim :)

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdź artykuły/newsy z etapu przed wprowadzeniem karty na rynek. Wtedy wszystkie pcb były referencyjne. Chłodzenie zamonotowane na kartę nie ma znaczenia. Porównaj zdjęcia ze ściągniętym coolerem swojej karty i tych ze zdjęć. Jeśli rozkład elementów (GPU, MEM, PWM) będzie identyczny, wtedy blok będzie pasował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc wiem już że do GIGABYTE GTX 470 SOC bloku wodnego full cover nie dostanę.

Alternatywą natomiast jest blok wodny na sam procesor GPU.

Pozostaje kwestia chłodzenia VRAM i RAM.

Macie forumowicze jakieś pomysły jak to ugryźć?

 

A może jakimś cudem blok przeznaczony do referencyjnej karty będzie pasował na GPU i RAM'sy tego GTX'a ?

Edytowane przez V0lod1a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamarzyło mi się zwodować komputer.

Teraz zbieram wiedzę na ten temat i napotykam problemy...

Jeden z nich to właśnie ten z GTX'em.

 

A może przerobić oryginalne chłodzenie? Połączyć z chłodzeniem wodnym na sam procesor?

Wiązało by się to z wycięciem otworu pod blok w oryginalnym radiatorze.

 

W razie niepowodzenia i zniszczenia /nieodwracalnego :) / pozostaje mi VGA Arctic Cooling Accelero Xtreme Plus - VR003

jako zamiennik oryginału.

 

Co dwie głowy to nie jedna.

Może macie jakieś pomysły?

 

Zrobiłem małe dochodzenie:

 

1. mój GTX /nie patrzcie na te czerwone przekreślenia. U mnie te elementy są. zdjęcie z google./

Dołączona grafika

 

Wszystko wskazuje na to, że budowa jest referencyjna. ilość i układ elementów jest prawidłowy.

 

Czy jest ktoś w stanie potwierdzić, że Gogabyte GTX rev 2.0 jest taki sam pod względem budowy co GTX 480 referencyjny?

Edytowane przez V0lod1a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamknięcia.

 

Konkluzje:

Karta GIGABYTE GTX 470 OC model : GV-N470OC-13i REV 2.0

TEN SAM LAMINAT CO W REFERENCYJNYM GTX 480.

Pasujące bloki GTX 470 to:

Aquacomputer

EK

 

Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...