Skocz do zawartości
Rezystor

Korsarze, Gaile czy Hiper ixy?

Rekomendowane odpowiedzi

czytam, szukam i mam dylemat ...każdy zachwala to co ma i w związku z tym różne opinie...jeden że hiper ixy to loteria, drugi że gaile są de best i nawet corsair się nie umywa a trzeci że korsarze to najlepszy wypas, dostałem globusa od tego myślenia ale zastanawiam się nadal:

 

Corsair DDR XMS3000 256MB CL2 (PC-366)

symbol CMX256A-3000C2, pamięci DDR-366 (366 MHz), CAS 2, 32Mx64, non-ECC, z radiatorem, CENA 309 zeta

czy

GeIL Ultra 256MB PC-400 CL2

184-pin, napięcie zasilania 2.5v do 3.1v, styki pokryte złotem, CL 2, radiator miedziany, command rate 1T, CENA 301 zeta

czy

Kingston HyperX DDR 256MB PC-370 (KHX3000/256) CL2

model HyperX KHX3000/256, 184-pin, napięcie zasilania 2.5v, styki pokryte złotem, czas dostępu 5.4 ns, CL 2, 370 MHz Non-ECC; aluminiowy radiator rozpraszający ciepło, CENA 274 zety

 

Nie wiem jaki ten gail ma czas dostępu, ceny w benchmarku

niech mi ktoś naświetli temat, nie miałem dotychczas żadnej z tych pamięci jadę cały czas na jakichś nonamach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tylko tyle napewno musza byc CL2 :D.

Namawiac cie do zadnych nie bede kupisz jakie uwazasz bo potem pretensje mozna miec ze zle doradzil.

Najwazniejsze jest jak sie ram grzeje i co sie z nim dzieje jak sie przegrzeje np. te ponoc zajebiste samsungi jak sie nagrzeja to jeb i only kosz pozostaje. Chodzi o to czy Ram wytrzyma taktowanie ktore zarzucisz.

Jedyna zecz ktora powiem to "slyszalem ze corsarze 400 ida na legalu na 433 i nie ma zadnych zonkow" nic wiecej nie powiem bo nie wiem.

Poza tym z ramem (przynajmniej kingstona) to jest tak jak z prockami nie sa sobie rowne.

 

ps. Ja swojego Ramu jeszcze nie zdazylem stestowac bo zasilka dojazdowka 230W i nic sie nie da robic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać w teście HyperX'y na 1 miejscu :D Nad czym się tu jeszcze zastanawiać???? I dlaczego nikt nie powyślał żeby wziąć tanie HX'y 3200?? Przecież mają one czas dostępu 5ns i założe się że biją na głowe te Geile i Twinmosy. Sorki że tak faworyzuje te pamięci ale mam i jestem BARDZO zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Rezystor ze się podepnę, mam pytanie do

Jordi23, jak udało Ci się tak ostro wykręcić swoje HX? Ja mam 370 HX/512 max to 396 i tego progu nie mogę przeskoczyć timingi 5,2,2,2cl lub 4,2,2,2cl napięcie 2.6V niższego nie podaje płyta. Wszystko jak w popisie. Płyta nawala twoim zdaniem czy zasilacz. Pamiątki przy 396 nawet nie są cieple i podejrzewam ze skoczą dalej spokojnie tylko ja cos robię nie tak jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmmmmm, ja mam te pamieci co w podpisie.

Smigaja jak trza, jestem bardzo zadowolony.

dalem 200zl za sztuke oddajac moje stare No-Name na kosciach Samsunga - teoretyczne 166MHz a w praktyce pow 145 nie szly.

Jak ktos chce moge dac namiary na goscia.

A z twoich propozycji wybralbym Geile - najlepszy stosunek cena/jakosc (ptrzy znakomitej jakosci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmmmmm, ja mam te pamieci co w podpisie.

Smigaja jak trza, jestem bardzo zadowolony.

dalem 200zl za sztuke oddajac moje stare No-Name na kosciach Samsunga - teoretyczne 166MHz a w praktyce pow 145 nie szly.

Jak ktos chce moge dac namiary na goscia.

A z twoich propozycji wybralbym Geile - najlepszy stosunek cena/jakosc (ptrzy znakomitej jakosci)

Się zgadza, analizując ceny i wydajność dochodzę do wniosku że stosunek cena/jakość przemawia za GEILami, korsarze są nieco za drogie, nadal brakuje mi przekonania co do Hajper iksów, od wychwalań pod niebiosa po przeklinanie ich i rzucanie klątw :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do HyperX nie mam zaufania - za duzo skrajnych opinii. Jak chcesz to ci na serio moge dac te namiary - wybadasz co i jak z cena. Tylko jak bedziesz bral to pros o moduly LL - gosc nie rozroznia zwyklych i LL i liczy za oba tyle samo. A ceny ma atrakcyjne. Ciekawe ze na polskim rynku w ogole nie ma tez b. dobrych pamieci Mushkin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do HyperX nie mam zaufania - za duzo skrajnych opinii. Jak chcesz to ci na serio moge dac te namiary - wybadasz co i jak z cena. Tylko jak bedziesz bral to pros o moduly LL - gosc nie rozroznia zwyklych i LL i liczy za oba tyle samo. A ceny ma atrakcyjne. Ciekawe ze na polskim rynku w ogole nie ma tez b. dobrych pamieci Mushkin

Poczekaj bo nie czaje baryły jaki moduł LL, w czym różnica? 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do HyperX nie mam zaufania - za duzo skrajnych opinii. Jak chcesz to ci na serio moge dac te namiary - wybadasz co i jak z cena. Tylko jak bedziesz bral to pros o moduly LL - gosc nie rozroznia zwyklych i LL i liczy za oba tyle samo. A ceny ma atrakcyjne. Ciekawe ze na polskim rynku w ogole nie ma tez b. dobrych pamieci Mushkin

Poczekaj bo nie czaje baryły jaki moduł LL, w czym różnica? 8O

Jak masz na przykład moduł 400 MHz to masz oznaczenie xms3200c2

Ale jak to jest modul lepszej jakosci i potrafi pracowac z nizsymi timingami to dostaje oznaczenie LL - Low Latency. Standardowo SPD ma wtedy 2-2-2-4 (dobra kolejnosc????) Nalezy pamietac ze Vdimm dla Corsaira standardowo to 2.7. Spotkalem sie z opinia ze modul np xms3200LL to to samo co xms3500cs - tylko inaczej SPD ustawione. Sam mam LL, gosc liczy sobie tyle samo za c2 co za ll wiec moim zdaniem warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do HyperX nie mam zaufania - za duzo skrajnych opinii. Jak chcesz to ci na serio moge dac te namiary - wybadasz co i jak z cena. Tylko jak bedziesz bral to pros o moduly LL - gosc nie rozroznia zwyklych i LL i liczy za oba tyle samo. A ceny ma atrakcyjne. Ciekawe ze na polskim rynku w ogole nie ma tez b. dobrych pamieci Mushkin

Poczekaj bo nie czaje baryły jaki moduł LL, w czym różnica? 8O

Jak masz na przykład moduł 400 MHz to masz oznaczenie xms3200c2

Ale jak to jest modul lepszej jakosci i potrafi pracowac z nizsymi timingami to dostaje oznaczenie LL - Low Latency. Standardowo SPD ma wtedy 2-2-2-4 (dobra kolejnosc????) Nalezy pamietac ze Vdimm dla Corsaira standardowo to 2.7. Spotkalem sie z opinia ze modul np xms3200LL to to samo co xms3500cs - tylko inaczej SPD ustawione. Sam mam LL, gosc liczy sobie tyle samo za c2 co za ll wiec moim zdaniem warto

Znalazłem specyfikację tego GAILa który jest w podpisie

 

PC3200 400MHz DDR SDRAM Ultra GL3200Ultra

 

GeIL PC3200 400MHz DDR SDRAM, Hand Picked 5ns GeIL GL2000 Chips with Copper Heat Spreader. 6 Layer Ultra Low Noise PCB, 184pin, 32x8 Low Denisty, Unbuffered, CAS 2 6-3-3 1T, 2.6V-2.9V. Lifetime Warranty.

 

od modelu bez ultra różni się:

CAS 2.5 6-3-3 2T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do HyperX nie mam zaufania - za duzo skrajnych opinii. Jak chcesz to ci na serio moge dac te namiary - wybadasz co i jak z cena. Tylko jak bedziesz bral to pros o moduly LL - gosc nie rozroznia zwyklych i LL i liczy za oba tyle samo. A ceny ma atrakcyjne. Ciekawe ze na polskim rynku w ogole nie ma tez b. dobrych pamieci Mushkin

Poczekaj bo nie czaje baryły jaki moduł LL, w czym różnica? 8O

Jak masz na przykład moduł 400 MHz to masz oznaczenie xms3200c2

Ale jak to jest modul lepszej jakosci i potrafi pracowac z nizsymi timingami to dostaje oznaczenie LL - Low Latency. Standardowo SPD ma wtedy 2-2-2-4 (dobra kolejnosc????) Nalezy pamietac ze Vdimm dla Corsaira standardowo to 2.7. Spotkalem sie z opinia ze modul np xms3200LL to to samo co xms3500cs - tylko inaczej SPD ustawione. Sam mam LL, gosc liczy sobie tyle samo za c2 co za ll wiec moim zdaniem warto

Znalazłem specyfikację tego GAILa który jest w podpisie

 

PC3200 400MHz DDR SDRAM Ultra GL3200Ultra

 

GeIL PC3200 400MHz DDR SDRAM, Hand Picked 5ns GeIL GL2000 Chips with Copper Heat Spreader. 6 Layer Ultra Low Noise PCB, 184pin, 32x8 Low Denisty, Unbuffered, CAS 2 6-3-3 1T, 2.6V-2.9V. Lifetime Warranty.

 

od modelu bez ultra różni się:

CAS 2.5 6-3-3 2T

Wo

Wo

Wo

ja mam Corsaira i caly czas mowie o modulach Corsaira

Jesli o moim opisie mowisz oczywiscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam, szukam i mam dylemat ...każdy zachwala to co ma i w związku z tym różne opinie...jeden że hiper ixy to loteria, drugi że gaile są de best i nawet  corsair się nie umywa a trzeci że korsarze to najlepszy wypas, dostałem globusa od tego myślenia ale zastanawiam się nadal:

 

Corsair DDR XMS3000 256MB CL2 (PC-366)

symbol CMX256A-3000C2, pamięci DDR-366 (366 MHz), CAS 2, 32Mx64, non-ECC, z radiatorem, CENA 309 zeta

czy

GeIL Ultra 256MB PC-400 CL2

184-pin, napięcie zasilania 2.5v do 3.1v, styki pokryte złotem, CL 2, radiator miedziany, command rate 1T, CENA 301 zetaczy

Kingston HyperX DDR 256MB PC-370 (KHX3000/256) CL2

model HyperX KHX3000/256, 184-pin, napięcie zasilania 2.5v, styki pokryte złotem, czas dostępu 5.4 ns, CL 2, 370 MHz Non-ECC; aluminiowy radiator rozpraszający ciepło, CENA 274 zety

 

Nie wiem jaki ten gail ma czas dostępu, ceny w benchmarku

niech mi ktoś naświetli temat, nie miałem dotychczas żadnej z tych pamięci jadę cały czas na jakichś nonamach

Ja bym wziął GeIL'e ich domyślne napięcie to 2,5v, boje sie pomysleć co one wyprawiają na 2,9v 8) :twisted: :!: 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz linka do recenzji pakietu dla dual channel firmy GeiL. Nie dosc ze zapodali w reklamie 4.5 ns to w rzeczywistosci jest 5 ns to wypadaja gorzej od Korsarzy xms3200LL.

Jak Cie stac bierz Korsarze. Jak Nie - GeiL

 

http://www.pcstats.com/articleview.cfm?articleID=1368

 

a tu Korsarze

http://www.pcstats.com/articleview.cfm?articleID=1395

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz linka do recenzji pakietu dla dual channel firmy GeiL. Nie dosc ze zapodali w reklamie 4.5 ns to w rzeczywistosci jest 5 ns to wypadaja gorzej od Korsarzy xms3200LL.

Jak Cie stac bierz Korsarze. Jak Nie - GeiL

 

http://www.pcstats.com/articleview.cfm?articleID=1368

 

a tu Korsarze

http://www.pcstats.com/articleview.cfm?articleID=1395

jezu a skąd ja na to kasę wezmę? dwa moduły? :( nie stać mnie, heh wydatek 300 zeta to już duże obciążenie dla mnie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz linka do recenzji pakietu dla dual channel firmy GeiL. Nie dosc ze zapodali w reklamie 4.5 ns to w rzeczywistosci jest 5 ns to wypadaja gorzej od Korsarzy xms3200LL.

Jak Cie stac bierz Korsarze. Jak Nie - GeiL

 

http://www.pcstats.com/articleview.cfm?articleID=1368

 

a tu Korsarze

http://www.pcstats.com/articleview.cfm?articleID=1395

jezu a skąd ja na to kasę wezmę? dwa moduły? :( nie stać mnie, heh wydatek 300 zeta to już duże obciążenie dla mnie :(

No ale masz porownanie jakosci - niewazne czy Twinx, Sfinx czy inny wynalazek - Corsair wypadl lepiej. Chcesz te namiary na tego goscia? Wyslalem mu maila z zapytaniem o ceny - jak odpowie dam znac co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz linka do recenzji pakietu dla dual channel firmy GeiL. Nie dosc ze zapodali w reklamie 4.5 ns to w rzeczywistosci jest 5 ns to wypadaja gorzej od Korsarzy xms3200LL.

Jak Cie stac bierz Korsarze. Jak Nie - GeiL

 

http://www.pcstats.com/articleview.cfm?articleID=1368

 

a tu Korsarze

http://www.pcstats.com/articleview.cfm?articleID=1395

jezu a skąd ja na to kasę wezmę? dwa moduły? :( nie stać mnie, heh wydatek 300 zeta to już duże obciążenie dla mnie :(

No ale masz porownanie jakosci - niewazne czy Twinx, Sfinx czy inny wynalazek - Corsair wypadl lepiej. Chcesz te namiary na tego goscia? Wyslalem mu maila z zapytaniem o ceny - jak odpowie dam znac co i jak

byłbym zobowiązany za namiary, daj znać jakby co :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz linka do recenzji pakietu dla dual channel firmy GeiL. Nie dosc ze zapodali w reklamie 4.5 ns to w rzeczywistosci jest 5 ns to wypadaja gorzej od Korsarzy xms3200LL.

Jak Cie stac bierz Korsarze. Jak Nie - GeiL

 

http://www.pcstats.com/articleview.cfm?articleID=1368

 

a tu Korsarze

http://www.pcstats.com/articleview.cfm?articleID=1395

jezu a skąd ja na to kasę wezmę? dwa moduły? :( nie stać mnie, heh wydatek 300 zeta to już duże obciążenie dla mnie :(

 

Heh

300zl :lol:

jak dalem za moje 2X 512mb 900zł.

:D :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...