Skocz do zawartości
lorienn

Pomoc w wyborze zasilacza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jak w temacie mam prośbę o pomoc w wyborze jednego z poniższych zasilaczy. Jako że Corsair 650TX okazał się mieć piszczące cewki (no i szumiał dość mocno w idle) zwróciłem go do Komputronika (wiem, drogo itd) i teraz muszę wybrać coś w zamian. Priorytetem jest cisza w idle! Komputera używam wieczorami/ w nocy, dlatego to bardzo istotne! Oto kandydaci (i tylko ze sklepu Komputronik):

 

- Antec High Current Gamer HCG 620W

- Tagan BZ PipeRock Series 600W brak na stanie

- be quiet! Straight Power E8-600W

- Corsair CMPSU-650HXEU - 650W

- XFX Core 650W 135mm 80+ SLI PSU

 

lub nieco słabszy be quiet! Straight Power E8-550W

 

Moim faworytem jest Corsair (modularny, 7 lat gwarancji) tylko po ostatnim mam obawy- czy będzie cicho?

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc, jeśli tylko ktoś ma dobre/ złe doświadczenia z powyższymi, proszę o informacje.. .

 

pozdrawiam!

Edytowane przez lorienn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

wiem, że to jest pewnego rodzaju off-topic, ale... zastanowiło mnie czy faktycznie potrzebujesz zasilacza o takiej mocy, skoro piszesz o niewielkim obciążeniu - może warto zainteresować się zasilaczami w pełni pasywnymi (zwanymi również "fanless" lub "0dB") ?

 

poniżej kilka, znalezionych na szybko propozycji (nie orientowałem się co do dostępności):

 

Etasis EFN-300

SilverStone ST30NF NightJar

Thermaltake FANLESS 0dB

Yesico FL-420

 

 

tylko od razu mówię, że ceny tych konstrukcji bywają słabiące ;)

Edytowane przez alco81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli byl byś wstanie dołożyć , to idealną konstrukcją byłby dla Ciebie seasonic x560 tylko nie wiem czy jest w komputroniku. Jest świetnie zrobiony , idealnie trzyma napiecia no i jest polpasywny , czyli przy malym obciazeniu wentylator sie nie kreci. Ta sama funkcje ma takze Tacens Valeo III lecz jest gorzej zrobiony co nie zmienia faktu ze jest dobry ;)

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...