Skocz do zawartości
Serchio

[solved]"no signal" problem po wybudzeniu monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od 2 tygodni jestem posiadaczem monitora HP zr22w. Monitor jest nowy, mam z nim jednak mały problem. Na początku monitor pracował razem z laptopem poprzez kabel vga i wszystko było w porządku... Teraz gdy złożyłem w całości nowy sprzęt i podłączyłam monitor przez złącze displayport lub dvi mam następujący problem:

-monitor po przejściu w tryb oszczędzania energii po wybudzeniu nie może odnaleźć sygnału, ani z portu displayport ani dvi

-gdy komputer jest włączony a monitor wyłączony, to po włączeniu monitora mimo że system jest aktywny monitor nie może odnaleźć sygnału ani na złączu dvi ani displayport

 

Wyłączenie monitora z zasilania, zmiana złączy między dvi lub displayport nie przynosi rozwiązania. Aby monitor działał muszę ponownie uruchomić komputer.

 

Gdy wyłączę tryb oszczędzania energii wszystko jest ok, ale gdy wyłącze monitor to po dłuższej chwili i ponownym włączeniu monitor nie wykrywa sygnału.

 

Nie jest to wina systemu operacyjnego, ponieważ zarówno windows 7 jak i 2 dystrybucje linuxa reagują tak samo (w przypadku linuxa nawet w trybie konsolowym bez okienek).

 

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Na zagranicznych forach czytałem, że problem ten jest dość powszechny i niezależny zupełnie od modelu i producenta monitora... Proszę o jakieś wskazówki, rady...

 

Pozdrawiam

Sergiusz

 

Edit:

Problem został rozwiązany z pomocą serwisu technicznego HP. Gdyby komuś się tak zdarzyło to rozwiązanie jest następujące:

W opcjach Source Control > Auto-Switch Source trzeba ustawić na off, następnie w Source Control > Source Detection musi być Always Active. Ustawienie tej drugiej opcji bez ustawienia Auto-Switch Source na off nic nie dawało... Najważniejsze że problem jest rozwiązany.

 

Temat do zamknięcia.

 

Pozdrawiam

Sergiusz

Edytowane przez Serchio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...