Skocz do zawartości
Tranquility

TP-LINK TD-W8910G ( jako modem ) + ASUS RT-N56U ( jako router )

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Otóż zastanawiam się nad przesiadką ( ISP Netia Annex A z trybu g na n ). Moje pytanie jest takie czy da się bez problemu zestawić TP-LINK TD-W8910G ( teraz służy jako modem/router ADSL i rozdziela net na wszystkie urządzenia a docelowo ma służyć tylko i wyłącznie jako modem tak aby przekazywał internet dla ASUS RT-N56U ) z ASUS RT-N56U ( ma przejąć funkcję routera i rozdzielać net na urządzenia ) ?

 

I jeśli tak to jakie tryby najlepiej ustawić w obu urządzeniach ?

 

Jeszcze jedno - jeśli ASUS RT-N56U ma być głównym routerem a TP-LINK TD-W8910G ma podawać tylko sygnał internetowy to najlepiej wyłączyć w tym TP-LINKU wszystkie firewalle, QoS, serwer DHCP itp. ?

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę bez sensu takie połączenie aby 2 routery były w jednej sieci spowolni to nieco przekazywanie danych internet<->użytkownik

da się to skonfigurować na tp-linku zostaw firewall i DHCP

na drugim routerze wywal firewall i 1 port ustaw na WAN i żeby sam pobiera ustawienia i adres i za pomocą tego portu połącz do TP-linka

jeśli jeszcze nie masz kupionego tego asusa i dopiero szukasz opcji to polecam Pentagram P6341 dużo opcji, standard N no i obsługuje annex A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę bez sensu takie połączenie aby 2 routery były w jednej sieci spowolni to nieco przekazywanie danych internet<->użytkownik

da się to skonfigurować na tp-linku zostaw firewall i DHCP

na drugim routerze wywal firewall i 1 port ustaw na WAN i żeby sam pobiera ustawienia i adres i za pomocą tego portu połącz do TP-linka

jeśli jeszcze nie masz kupionego tego asusa i dopiero szukasz opcji to polecam Pentagram P6341 dużo opcji, standard N no i obsługuje annex A

 

Z tego co pisze "kolega" poniżej to wystarczy tryb bridge a resztą się zajmie nowy asus - czemu asus a nie pentagram ? między innymi dlatego ponieważ obsługuje dwa pasma 2.4 oraz 5GHz i ma dość dobry zasięg, stabilność oraz ogólnie opinie są dobre ( z tego co zdążyłem wyszperać ). Zastanawiam się jeszcze nad Linksysem E4200 - również ponoć bardzo dobry router ale nie ma aż tak dobrych opinii co Asus RT-N56U...

 

 

Tp linka ustaw na brige ,a połączenie w asusie i bedzie git, na tp linku nic nie musisz zmieniać i tak będzie chodził tylko jako modem a całym ruchem będzie zawiadywać asus.

 

Czyli w tp-linku tryb bride + wpisuje wszystkie dane z netii a w Asus zostawiam na "default" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tp linka ustawiamy w tryb brige ,a dane z Netii wpisujemy w asusie czy też innym routerze który będzie rozdzielał neta.

Tego asusa już masz czy masz w planie go kupować , bo jak jesteś na etapie kupna to rozejrzyj się za czymś na co można wgrać dd-wrt albo tomato.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze nad Linksysem E4200 - również ponoć bardzo dobry router ale nie ma aż tak dobrych opinii co Asus RT-N56U...

Poczytaj sobie jeszcze o D-Link DIR-825 albo Netgear WNDR3700 - chyba że zależy Ci na dwóch portach USB (oba mają po jednym, ale mają możliwość chociażby zmiany softu)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tp linka ustawiamy w tryb brige ,a dane z Netii wpisujemy w asusie czy też innym routerze który będzie rozdzielał neta.

Tego asusa już masz czy masz w planie go kupować , bo jak jesteś na etapie kupna to rozejrzyj się za czymś na co można wgrać dd-wrt albo tomato.

 

Thz za info. Odnośnie alternatywnego softu to go po prostu nie potrzebuje.

 

Routera jeszcze nie kupiłem. Może być tak że kupie go jutro albo za miesiąc - póki co zbieram informacje ;-)

 

 

Poczytaj sobie jeszcze o D-Link DIR-825 albo Netgear WNDR3700 - chyba że zależy Ci na dwóch portach USB (oba mają po jednym, ale mają możliwość chociażby zmiany softu)...

 

Poczytałem i też wydaje się być dobrym routerem ( Real Help For Your Small Network - SmallNetBuilder ) ale do NetGear-a jakoś nie jestem przekonany ( może to zwykła dewiacja ;-) ale jeśli już albo Asus - konkretnie tylko ten wspomniany model albo Linksys E4200....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może napisz czego konkretnie oczekujesz od routera ,bo z twojej wypowiedzi można wywnioskować że nie oczekujesz jakichś dużych możliwości konfiguracyjnych , tylko aby posiadał podstawowe funkcje i dual band.Wg. mnie można znaleźć coś taniej ,a co do marki lepiej się jest nie przywiązywać zwłaszcza że często i gęsto wewnętrzne bebechy w routerach są takie same tylko cena i naklejka producenta jest inna.Ja ze swojej strony nakłaniałbym cię do przyjrzenia się softom alternatywnym bo za niewielkie pieniądze można mieć sprzęt z możliwościami dużo droższych urządzeń na defaultowym sofcie.

Jeżeli upierałbyś się przy asusie to ja bym brał raczej RT-N16 albo netgera wnr3500l. Ja mam tego ostatniego i sobie chwalę :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może napisz czego konkretnie oczekujesz od routera ,bo z twojej wypowiedzi można wywnioskować że nie oczekujesz jakichś dużych możliwości konfiguracyjnych , tylko aby posiadał podstawowe funkcje i dual band.Wg. mnie można znaleźć coś taniej ,a co do marki lepiej się jest nie przywiązywać zwłaszcza że często i gęsto wewnętrzne bebechy w routerach są takie same tylko cena i naklejka producenta jest inna.Ja ze swojej strony nakłaniałbym cię do przyjrzenia się softom alternatywnym bo za niewielkie pieniądze można mieć sprzęt z możliwościami dużo droższych urządzeń na defaultowym sofcie.

Jeżeli upierałbyś się przy asusie to ja bym brał raczej RT-N16 albo netgera wnr3500l. Ja mam tego ostatniego i sobie chwalę :wink:

 

Dokładnie tak jak piszesz - nie oczekuję dużych możliwości konfiguracyjnych, wystarczą mi naprawdę podstawowe funkcje - czyli router, dual band, tryb n, dobry zasięg w domu piętrowym oraz stabilność.

 

Dzięki za informację - wezmę pod uwagę Wasze sugestie bo na pewno się przydadzą :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę ten router oraz Ten dużo tańsze od proponowanych przez ciebie ,a mają to czego oczekujesz czyli n'ke oraz dual band.

 

Na pewno wezmę pod uwagę - thx :)

 

Mam takie pytanie jeszcze - testowo sobie podłączyłem zwykły router Tp-LINKA TL-WR340G który robi za router a TP-LINK TD-W8910G jest w trybie bridge tylko i podaje internet z netii - wyłączyłem DHCP na tym routerze i inne zabezpeiczenia a wszystko ustawiłem na głównym routerze i wszystko elegancko śmiga tylko problem jest taki że nie mogę się zalogować do "modemu" ( 192.168.1.1 ) a do routera mogę ( 192.168.1.2 ) i nie wiem czemu :/ Zaznaczę iż jeśli podepnę się kabelkiem do "modemu" to mogę się zalogować więc nie wiem o co chodzi :/

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo modem jest nazwijmy to "transparentny" przy takim ustawieniu - adres jaki dostajesz z Neostrady, jest przekazywany bezpośrednio na port WAN routera...

Jedyna opcja to router któremu można zmienić soft i zabawa z IPTABLES...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo modem jest nazwijmy to "transparentny" przy takim ustawieniu - adres jaki dostajesz z Neostrady, jest przekazywany bezpośrednio na port WAN routera...

Jedyna opcja to router któremu można zmienić soft i zabawa z IPTABLES...

 

Aha dzięki za info :-) aż tak mi nie zależy żeby mieć dostęp "na zawołanie" do modemu ;-) wystarczy że jest router.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...