Skocz do zawartości
celt

Bezprzewodowe połączenie routerów

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Niedawno zamówiłem sobie neostradę z telewizją. Wszystko jest cacy, oprócz tego, że aby tepsowski dekoder odczytał kartę do niego włożoną,

musi się połączyć z internetem. Jest to dla mnie trochę problem bo telewizor mam zupełnie gdzie indziej niż komputer i do dekodera musiałbym

ciągnąć kabel przez pół chaty. Razem z telewizją dostałem liveboxa. Czy możliwe jest abym mógł tak go połączyć z moim Asmaxem aR 904g, żeby

udostępnić net tylko dla potrzeb tego dekodera? Dodam, że jestem zupełnym laikiem jeśli chodzi o ustawienia bramek, ip, domen czy innych mask posieci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężka sprawa. Na pewno da się pociągnąć kabel od Asmaxa do Liveboxa, ale wtedy robimy właściwie to samo, co moglibyśmy zrobić bez użycia wspaniałego urządzenia od TP. Może Asmax obsługuje WDS, ale o ile się nie mylę, to oba urządzenia muszą obsługiwać rzeczony tryb, a poza tym Livebox stałby się Twoim domyślnym routerem, więc ten pomysł też raczej odpada. Teoretycznie: kabel (najtaniej i najłatwiej), HomePlug (finansowo wypada nieciekawie, no chyba, że masz możliwość dostania takich urządzeń za niewielką kwotę) lub urządzenie odbierające sygnał sieci bezprzewodowej i przekazujące go na kabel. Dziwne kombinacje.

Akurat w moim przypadku możliwy byłby WDS, ale skorzystałem z kabla (uplink Linksysa WRT54GL-EU i TP-Linka TL-1043ND), bynajmniej nie ze względu na telewizję ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwe jest abym mógł tak go połączyć z moim Asmaxem aR 904g, żeby

udostępnić net tylko dla potrzeb tego dekodera?

 

Nie...

Potrzebujesz najzwyklejszego AP'ka z funkcją klienta, chociażby TP-LINK TL-WA500G za około 70zł, albo kabel...

Edytowane przez wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...