Skocz do zawartości
Shadoweye

[Problem] Środowisko Javy i explorer.exe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mój komp:

 

CPU: C2d E 8400 3ghz

Płyta: Asus P5B-Deluxe

Grafa: Gtx 260 core 216 Gainward - Golden Sample

Ram: 2x 2 gb Adata 800

Dysk: Barakuda 500 GB

zasilacz: 550w

Chłodzenie CPU: AURAS WAVE LPT-709 + pasta ceramiczna

 

 

 

Mam dość poważny problem z kompem a mianowicie

[zaczne od javy]

Po uruchomieniu jakiejś aplikacji [np. gry] występuje błąd Windowsa że Java przestała odpowieadać i czy ma wysłać czy niewysyłać raportu [znany wszystkim rodzaj błędu]

Format dysku i stawianie systemu nic nie dają tak jak i reinstalka wszystkich sterów w tym Javy [różnych wersji]

Poniżej kod błędu wraz z danymi jakie udało mi się znaleźć odnośnie tego błędu.

 

Source = Application Error | ID = 1000Description = Nazwa aplikacji powodującej błąd: java.exe, wersja: 6.0.230.5, sygnatura czasowa: 0x4cddca02  Nazwa modułu powodującego błąd: java.dll, wersja: 6.0.230.5, sygnatura czasowa: 0x4cddfd7f  Kod wyjątku: 0xc0000005  Przesunięcie błędu: 0x00004e2fIdentyfikator procesu powodującego błąd: 0x9b8  Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01cbc600402bf897  Ścieżka aplikacji powodującej błąd: C:\Program Files (x86)\Java\jre6\bin\java.exeŚcieżka modułu powodującego błąd: C:\Program Files (x86)\Java\jre6\bin\java.dll  Identyfikator raportu: 7df172ae-31f3-11e0-a0a5-506313de627b

Jedyne informacje jaka udało mi się znaleśc mówią o wersjach Javy ale do mojego przypadku to nie pasuje gdyż próbowałem różnych wersji.

 

Zastanawia mnie czy to może być sprawa Hardwarowa ;/ [choć przeprowadziłem test podzespołów i nic nie wykazały]

Zastanawia mnie tylko 1 sytuacja z Prockiem mianowicie jakiś czas temu miałem sytuacje w której nagrzał się do 106 stopni [przy niestandardowym chłodzeniu i dobrej paście co jest bardzo dziwne] od tego czasu mniewiecej mam problem z Javą.

 

W programie 3Dmark test odnosnie CPU raz ruszy a najczęściej nie krzycząc że coś mu się niepodoba z diretx-em.

 

 

Sprawa Explorer.exe wiąże się poczęści z funkcją DEP [system/Zaawansowane/wysajność-ustawienia/ Zapobieganie wykonywaniu danych] w systemie Windows która to przerywa działanie Explorer.exe twierdząc że jest zagrożeniem.

A co weselsze jest to zawsze wtedy gdy przeglądam katalog z dużą ilością plików/folderów

 

Jak ktoś ma jakieś pomysły co może się dziać chętnie rozważe każdy pomysł albo rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestuj procka np. w prime95 i podaj temperatury jakie osiąga w obciążeniu, wygląda na niestabilność z powodu zbyt wysokiej temperatury procesora. Jak to się stało że złapał ponad 100*? I co zrobiłeś po tym?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury są w porządku (Ide 37-38 *c, stress 55-58 max)

nie wiem czy zwróciłeś uwagę jaki cooler jest na procku... Auras Wave LPT 709

 

A co do sytuacji ze 100+ to było mniejwiecej tak:

Odpaliłem Cod4 [jesli dobrze pamietam] i zaczolem grac po sieci po niedlugim czasie zaczol mi klatkowac [wtf z taka specyfikacja kompa] wiec walnolem reset i do biosa tak patrze a na procku 105.5 c* :o co mogłem zrobic wyłączyłem kompa , otworzyłem obudowe , sprawdziłem czy cooler jest dobrze zamocowany sprawdziłem temp termometrem bezprzewodowym to wynosila juz tylko jakies 60-65 *C

 

pozostawiłęm wtedy do ostygniecia i odpalilem go normalnie

Temperatury były juz normalne po jakimś czasie zaczeła się przygoda z tymi błędami ;/

Edytowane przez Shadoweye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...