Skocz do zawartości
Schynka

Problem z ASUS Radeon HD3850 X2 1GB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem z moją kartą graficzną i nie wiem już co poradzić. Otóż lekko zacinają się gry bez względu na to czy zrobię ustawienia na minimum czy maximum. Dodatkowo w jednej z gier pokazuje mi tylko połowę całej wartości karty, czyli 512 MB.

 

Mój komputer: GIGABYTE GA-MA69VM-S2, AMD Athlon 64 X2 6400+ (3.2Ghz), 3GB RAM, dyski 80Gb sata i 120GB ata, zasilacz Fortron FSP400-60APN, Windows 7 HP 32-bit

 

Dodatkowo dodam, że na mojej starej karcie gra działała bardzo płynnie bez żadnych zacięć, a miała tylko 256MB.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo w jednej z gier pokazuje mi tylko połowę całej wartości karty, czyli 512 MB.

 

Normalne, poczytaj o konfigach multi gpu(w tym wypadku crossfire, a tu recka 3850 i 3870 x2 z PPC) - masz 2 karty po 512MB co daje 512.

 

Otóż lekko zacinają się gry bez względu na to czy zrobię ustawienia na minimum czy maximum. Dodatkowo w jednej z gier pokazuje mi tylko połowę całej wartości karty, czyli 512 MB.

 

Mój komputer: GIGABYTE GA-MA69VM-S2, AMD Athlon 64 X2 6400+ (3.2Ghz), 3GB RAM, dyski 80Gb sata i 120GB ata, zasilacz Fortron FSP400-60APN, Windows 7 HP 32-bit

 

To lekkie zacinanie to może być tzw microstuttering<-klik, dodatkowo masz taki sobie procek, do tego jeszcze siódemka...

Tak szczerze to lepiej było wziąć po ludzku jedną mocniejszą jednordzeniową kartę np HD4850/4870, a nie bawić się w takie wynalazki.

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas próbowałem kombinacji różnych sterowników na różnych systemach i albo nie uruchamiały się gry, albo nie mogłem w pełni regulować rozdzielczości, albo tak jak na początku nie miałem pełnej pamięci. Chyba jestem zdecydowany sprzedać tą kartę i kupić inną, tylko powiedzcie mi ile mogę za nią chcieć? Karta jest w pełni sprawna, tylko ja jej nie mogę skonfigurować :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak koledzy wyżej pisali, samo Multi-GPU już powoduje mikro przycięcia ale wg. mnie więcej ma tu do powiedzenia słaby proc. Zobacz u kogoś na mocniejszym CPU to się przekonasz ;)

Edytowane przez igl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...