Skocz do zawartości
mapryl

Sieć WiFi do mieszkania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

proszę o pomoc gdyż jestem kompletnie zielony w temacie sieci bezprzewodowych.

Chciałbym zrobić w domu sieć wifi - w jednym pokoju pc podłączony kabelkiem i router wifi w drugim pokoju ps3 z którą chciałbym się łączyć. Zależy mi na sygnale umożliwiającym grę online, w innym wypadku nie ma sensu podłączać ps3 do internetu. Odległość to jakieś 6 metrów , na przeszkodzie stoi ściana nośna. Szybkość łącza to 6mb. Czy to się wogóle da zrobić? Jeśli tak to jakiego routera wifi potrzebuję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Lepiej już wywiercić małą dziurkę i przeciągnąć kabel i zawołać kogoś żeby zacisną z drugiej strony, wifi to co teraz masz powinno wystarczyć jeżeli niema innych użytkowników Twojego wifi, ale na kabelku wciąż lepiej i stabilniej.

A to czy ściana nośna niema znaczenia, chyba że chcesz razem z kablem wstawić drzwi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

proszę o pomoc gdyż jestem kompletnie zielony w temacie sieci bezprzewodowych.

Chciałbym zrobić w domu sieć wifi - w jednym pokoju pc podłączony kabelkiem i router wifi w drugim pokoju ps3 z którą chciałbym się łączyć. Zależy mi na sygnale umożliwiającym grę online, w innym wypadku nie ma sensu podłączać ps3 do internetu. Odległość to jakieś 6 metrów , na przeszkodzie stoi ściana nośna. Szybkość łącza to 6mb. Czy to się wogóle da zrobić? Jeśli tak to jakiego routera wifi potrzebuję?

 

Zrobić się da...

Skąd masz neta ? I ile możesz/chcesz zainwestować w sprzęt ?

Edytowane przez wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TP-Link TL-MR3420 w okolicach 110zł na Alledrogo...

Ma co prawda standard N (300Mbps) którego PS3 nie wykorzysta, ale raz - masz dwie wymienialne antenki, a dwa - masz port USB do którego po zmianie softu podepniesz drukarkę, lub dysk/pena na usb...

Edytowane przez wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...