Skocz do zawartości
BoskiGustaw

Pomoc w wyborze monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, już od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zakupu nowego monitora i po lekturze wielu wątków zawężyłem pole wyboru do czterech produktów:

 

1. Dell U2311H - wiele pozytywnych opinii, dobra matryca IPS, ponoć sprawdza się nawet w szybszych grach (FPS), można obracać go do pionu

 

2. LG E2370V - moje przywiązanie do marki :), matryca IPS, podświetlenie krawędziowe LED (nie wiem czy to "+" czy "-"), niski czas reakcji i specjalna funkcja odświeżania pod gry

 

3. LG W2486L-PF - fantastyczna stylistyka, matryca TN więc 100% brak problemów

ze smużeniem, gorsze odwzorowanie kolorów niż powyższe monitory, podświetlenie krawędziowe LED, pozytywne opinie

 

4. LG W2363D-PF 23'' 120Hz + NVIDIA 3D VISION FV Wwa (1572233743) - Aukcje internetowe Allegro - jak szaleć to na całego, tylko nie wiem jak jest obecnie z dostępnością produktów, na których to hula ani jak się ma wydajność (tzn. czy dalej szybkość klatek spada o połowę?), musowa wymiana GPU, dopłata $$ i gorszy monitor, ogólnie jestem sceptyczny do tej opcji, chyba, że jest już wszystko zoptymalizowane i po prostu działa tak jak było w zamierzeniach

 

Zastosowanie to plus minus 40% filmy, 40% gry i 20% pisanie/przeglądanie internetu. Rozmiar monitora to 23" lub 24", raczej w formacie 16:9 (z racji częstego oglądania filmów i grania). Wygląd monitora to sprawa drugorzędna, ważniejsza jest dla mnie jakość użytych materiałów i sam obraz.

Nie mogę się zdecydować, dlatego proszę o opinie, porady i wskazówki. Dzięki z góry za pomoc :)

Edytowane przez BoskiGustaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość logistyk

Ja wybrałbym monitor LG E2370V. Matryca IPS, a więc spory plus. Dobre odwzorowanie barw. Podświetlenie krawędziowe i niski czas reakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Merlin85

Ja też bym wybrał ten LG. Oprócz tego, że ładnie wyświetla kolory to jest wykonany w fajnej stylistyce, energooszczędny i niedrogi.

Edytowane przez Merlin85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG W2486L-PF ma Full LED z funkcją wygaszania bloków podświetlenia (nie LED krawędziowe). Brat ma już 2 lata i żadnych problemów, kolory są ładne (lepsza czerń niż w innych TN dzięki wygaszaniu podświetlania). Też się nad nim zastanawiam, ponieważ jako jeden z niewielu ma Full LED, a odwzorowanie barw i tak bez postawienia 2 monitorów koło siebie nie zobaczy się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...