Skocz do zawartości
Davi

Źle skonfigurowany router = brak internetu?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kilka dni temu przeprowadziłem formata i od tego czasu mam pewnie problem na dwóch komputerach (stacjonarny podłączony bezpośrednio kablem z routera oraz laptop [wifi]) .

 

Na obu internet chodzi fatalnie wręcz po kilku minutach nie ładują się już strony , jednocześnie wcześniej przez około 3 miesiące nie miałem problemów z internetem ( jest to neostrada 6 Mega) .

 

 

Są wysyłane pakiety , lecz nie są odbierane i zastanawiam się czy leży tu wina po stronie routera czy po przez formata coś się z psuło bo na obu komputerach net po kilku minutach surfowania po prostu nie działa.

 

Mój model routera to TP-Link TD-W8901G

 

 

2.Przy okazji mam jeszcze jedno pytanie czy przy takim routerze gdy np. jeden laptop jest połączony z internetem za pomocą WiFi (laptop z Vista) to drugi laptop który się chcę połączyć z internetem także za pomocą Wifi (Laptop z XP) może się nie połączyć z internetem lub połączyć się wyłączając dostęp temu drugiemu laptopowi ? Czy wynika to po prostu z błędnej konfiguracji Routera?

 

 

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. To czy formatowałeś komputer czy nie, nie powinno mieć żadnego wpływu na działanie routera.

2. Restartowałeś kiedyś ten router (raz na jakiś czas trzeba)

3. Sprawdź czy nie masz zawirusowanych komputerów

4. Jak strony przestaną działać spróbuj spingować jakąś start->uruchom wpisujesz "ping www.google.pl" lub jakiś inny adres

oraz spróbuj prześledzić trasę pakietów start->uruchom wpisujesz "tracert www.google.pl" i wtedy zobaczysz w którym miejscu urywa połączenie

5. Spisz ustawienia routera, sprawdź czy ma najnowszy firmware jeśli nie to wgraj najnowszy, przywróć ustawienia fabryczne i wprowadź jeszcze raz ustawienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POdepnę sie pod temat.

Przeszedłem z Liveboxa na netgear`a DGN2200.

Konfiguracja przebiegła niby prawidłowo, dostęp do sieci jest i niestety po kilku minutach już go nie ma.

Wyłączam ruter włączam i to samo, net jest ale kilka minut, później jakby sie zawieszał.

Jest podłączony na filtrze z liveboxa ale jak pytałem w innym temacie to nie ma znaczenia.

Nie wiem za bardzo gdzie mogłem zrobić błąd podczas konfiguracji ponieważ tam wszystko przebiega w bardzo prosty sposób.

Może być walnięty ruter czy może wybrać opcje ręcznego konfigurowania i tam sie pobawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzcie w ustawieniach routerow jakie macie parametry linii, najlepiej bylo by je skonfrontowac z tymi jakie byly na liveboxie.

Routery podlaczone oczywiscie pod "gola" linie telefoniczna nie pod filtr -> filtry zakladamy tylko przed telefonem aby nie "buczalo" w sluchawce.

Jezeli macie w okolicy sasiada z neostrada na liveboxie przejdzcie sie do niego i sprawdzcie czy tam tez sa problemy po podlaczeniu waszego sprzetu.

Bycmoze parametry linii macie takie zle ze o ile livebox jeszcze jakos trzymal polaczenie to nowszy sprzet juz sobie rady nie daje, wtedy zostaje telefon po magika z tp.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

Ustawiałem go z płyty.

Już działa. W sumie to nie wiem co było przyczyną.

Skonfigurowałem go jeszcze raz (tzn miałem 3 próby bo coś dziwnie wykrywał) i teraz chodzi bez zarzutów. Nic się nie wiesza.

Może pomogła aktualizacja firmwar`u podczas instalacji.

 

Dzięki

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...