Skocz do zawartości
marszaalll

Samoczynne uruchamianie menu monitora.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam niecodzienny pewnie problem, ale go Wam przytoczę.

Jakiś czas temu, menu monitora uruchamiało się samoczynnie.

Wyglądało to w ten sposób, iż włączało się, pozostawało na kilka sekund i się wyłączało

Zdarzało się tak, że migało jakby był włączany i wyłączany (można rzec, że dla zabawy.

Bywa również tak, że nie ma menu przez jakiś czas.

 

Gdy już się pojawiało, to nie mogłem go wyłączyć ręcznie, bo przyciski w monitorze po wciśnieciu działają ‘w innym kierunku’

(np. Exit przesuwa opcje) i nic poza tym.

 

 

Po kilku dniach udręki z problemem, monitor jakby zrozumiał moje prośby i sam się naprawił.

Przez ponad tydzień nie było żadnych, z wyżej wymienionych usterek.

 

 

Dodam, że jest to monitor typu CRT, model HIVISION. Wiem tylko tyle.

 

 

Moje pytanie brzmi, co mogę z tym fantem zrobić?

I czy mogę w jakikolwiek sposób wyłączyć całkowicie menu monitora, bo powoli zaczyna mnie to irytować?

 

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozbierz obudowe przycisków i sprawdź czy niema tam wilgoci, ewentualną wytrzyj i sprawdź czy taśmy są dobrze po dociskane. Jeśli płytka drukowana z przyciskami jest połączona z resztą elektroniki taśmą elastyczną możesz spróbować ją po prostu odpiąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewidentnie wygląda to na jakieś zwarcie w przyciskach, też miałem kiedyś takie problemy z przyciskiem w monitorze, po tym jak go zrobiłem musiałem wsadzać zapałkę żeby go zablokować :D, w LCDkach już nie ma takich problemów 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Stolar za pomoc.

Jak narazie, problem zniknął. Zobaczymy na jak długo.

 

 

Pozdrawiam.

 

 

Edit I

 

Jednak się myliłem.

Menu się pojawiło 2x w ciągu 15 minut.

To i tak lepszy efekt niż poprzednio.

 

Miałem mały problem z wytarciem miejsca za przyciskami od menu.

Ta zielona płytka była za blisko obudowy.

Czy istnieje możliwość wyciągnięcia owej płyty?

Ciągnąłem ją, ale bez rezultatu, a śrubek do wykręcenia nie widziałem.

 

 

Edit II

 

Jakoś mi się udało wyciągnąć płytę na 90% i udało mi się powycierać co nieco suchą szmatką.

Suszyłem nawet suszarką ok. 3-4 min.

 

Wyciągnąłem wszystkie guziki ze złości i dalej po uruchomieniu komputera pojawia się to menu monitora.

 

Mogłoby się wydawać, że pojawia się rzadziej, ale jednak.

Co jest nie tak?

Edytowane przez marszaalll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ustalić konkretny model monitora bo troche ich hivision natrzepało. Najlepiej jednak wrzuć zdjęcie płytki drukowanej z przyciskami z monitora. Na elektrodzie kilka osób miało problemy z menu w monitorach tego producenta, ale tam najczęsciej je wtedy po prostu wylutowywali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już chyba po problemie. I niestety został on rozwiązany w chyba najgorszy, możliwy sposób.

 

Otwierałem monitor 3-4 razy, ponieważ nic nie skutkowało.

2 razy mnie popieścił prąd (choć monitor nie był podłączony do sieci).

 

W jakimś miejscu śrubokręt dotknął 'czegoś', 'coś' zaiskrzyło i monitor nie działa już w ogóle.

 

Dioda się świeci na zielono przez dłuższy czas (dłużej niż przy komunikacie o braku sygnału), ale obraz jest cały czarny.

 

Mniemam, że już nic nie można zrobić, racja?

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawa raczej nie będzie opłacalna. Ciężko o schematy elektroniki tych monitorów, a fachowa naprawa będzie droższa niż cały monitor. Na twoim miejscu poszukałbym jakiegoś poleasingowego lcd z możliwością odbioru osobistego żebyś mógł go obejrzeć przed kupnem. Czasem można wyrwać fajny monitor za śmieszne pieniądze.

Edytowane przez Stolar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...