Skocz do zawartości
sev

MSI KT4V i FSB400MHz?

Rekomendowane odpowiedzi

ok ja mam MSI KT4V i bartonka 2500+ z dobrej seri podkrecilem mnoznik do 12 i fsb do 181 wynik to 2178.04Mhz przy czym mam no name ramy 333Mhz i teraz dzialaja na 364Mhz :D jak narazie wszystko stabilnie 8)

a przy otwartej obudowie w stresie max 50 stopni i VOLCANO 11 puszczone na 3400 obotow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za bzdury odnośnie Tych MSI KT3V? U mnie wszystko jest ok! Świetna płyta! Teraz przesiadłem się na KT4V. Identyko! Przesiadłem się bo zyskałem na sprzedaży swojej no i zmieniłem kartę na AGP 8x. MSI to rewelacyjne płyty!!!

o jakie bzdury konkretnie ci chodzi???

Chodzi mi o narzekanie na wykonanie i stabilność tych płyt. Są rewelacyjnie stabilne! Ani jedego zwisu nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano zgode sie .. ale o rewelacji płyt nie mowi to czy sie niezwiesza .. :)

obciaz sobie proca wlacz mbm i zobacz po pru godzinach jakie miales wachania napieca na procesor!!!

ja przy 1.5 mam wachania 1.45 - 1.56 a maxymane amplitudy to 1.32!!! w dół .. ale to odrzucam jako błąd pomiarowy ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że odświerzam tak stary temat ale chciałbym zwrocić uwagę na bardzo kiepściutki radiator na mostku północnym w KT4V na dodoatek chłodzony biernie mam taką właśnie płyte, radiator oczywiście zmieniłem na wiele solidniejszy. Mozliwe że to słabe chłodzenie chipsetu odpowiada za kiepskie opinie o tej płycie ale to tylko teoria oczywiście. Ja niemam z tą płyą zadnych problemów przy FSB 167 choć to oczywiście niewiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdził bym gdybym miał solodny voltomierz i potrafił to zrobić, bo odczytami czujników na płycie to można sobie....... w nosie podłubać :-) a te wskazuja u mnie wachania V-core rzędu 0,02V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze spotkanie z MSI to płyta BX MASTER. Był to świetny model. Wcześniej Abit BP7, MSI na intelu 815 zamieniłem Solteka na kt266A - taki sobie. Następnie kt4v. Po przegięciu w podkręcaniu (Athlon XP1700+ @2400MHz) padł zasilacz na płycie. Kupiłem NF7S. I wcale większych osiągnięć nie mam.

Uważam, że MSI do produkcji używa elmentów dobrej jakości. Płyty MSI, z którymi miałem do czynienia są bardzo stabilne.

Kt4v można bez problemu podkręcać. W biosie podnoszą napięcie procka o max. 0,1V i mają zablokowany mnożnik do 12,5/13. Ale wystarczy przecież zrobić tzw "drut mod" bez lutowania na gnieżdzie procka albo na nóżkach procka. Wtedy dają napięcie do 1,85V i mnożnik jest ustawialny dowolnie. Zmienić też radiatorek na mostjku północnum na większy. Można jeszcze nakleić radiatorki na Mosfety i układ regulacji napięcia. Wtedy płyta, którą można kupić na Allegro ~150-200zł jest niezła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie radiatorki na Mosfetach siedzą cozywiście. Gdzie jest ten układ regulujący napięcie?? bo niemam zielonego pojęcia.

A tak odnośnie opini o firmach i ich produktach to wydaje mi się, ze wiele zależy od konkretnej płyty na jaką się tarfi.

Idąc tą drogą mógłbym naprzykład stwierdzic że Chaintech robi ostatni scheis bo JA akurat małem problemy z ich płytą (7Vjd2 na VIA KT 266) ale jestem człowiekiem w miarę obiektywnym i wiem że takie stwierdzenia bylo by nieprawdziewe bo poprostu JA miałm akurt pecha i tyle.

Z KT4V niemam najmniejszych problemów ale jak już pisałem mam FSB tolko 167MHz możliwe że jak będe chciał w przyszłości podnieśc problemy sie pojawią .. może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...