Skocz do zawartości
jabba76

Goodram 2x2GB DDR2 - problem z niestabilnością

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem w trakcie OC procka i niestety po dobrnięciu do docelowego taktowania (3,2Ghz) pamięci są niestabilne, pomimo, że chodzą z natywną częstotliwością (800 MHz). Poniżej mój sprzęt:

 

E8200 2,66GHz @ 3,2GHz

9600GT SSC (wymieniany jutro na HD6850)

2x2GB Goodram DDR2 800MHz (GR800D264L5/G2)

Zasilacz Chieftec 500W

Dysk HD103SJ Samsung

MOBO: G33M-FI

Bios: AMI 1.3

 

Ustawiłem dzielnik na 1:1 i FSB na 400. Niestety pamięci są niestabilne. Testy na samym procku są bezbłędne, natomiast te, które angażują ram, niestety wywalają błędy po kilku sekundach lub minutach. W BIOSie podnosiłem napięcie ramu, ale nie daje to oczekiwanego efektu. Sądzę, że szkopuł tkwi w timingach, które przy automatycznych ustawieniach wyglądają tak jak na załączniku. Pomożecie ustawić odpowiednie timingi ręcznie? A może macie inne porady odnośnie mojego problemu?

 

Pozdrawiam

post-173942-0-91175600-1305141325_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj tego samego screena przy FSB 333 MHz i pamięciach ustawionych nominalnie na DDR2 800.

 

I zobacz jeszcze czy ten sam problem występuje przy FSB 401MHz.

 

Robiłeś memtesta żeby sprawdzić że to RAM jest winny? Nie ma testów które angażują tylko i wyłącznie procesor.

Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem w trakcie OC procka i niestety po dobrnięciu do docelowego taktowania (3,2Ghz) pamięci są niestabilne, pomimo, że chodzą z natywną częstotliwością (800 MHz). Poniżej mój sprzęt:

 

E8200 2,66GHz @ 3,2GHz

9600GT SSC (wymieniany jutro na HD6850)

2x2GB Goodram DDR2 800MHz (GR800D264L5/G2)

Zasilacz Chieftec 500W

Dysk HD103SJ Samsung

MOBO: G33M-FI

Bios: AMI 1.3

 

Ustawiłem dzielnik na 1:1 i FSB na 400. Niestety pamięci są niestabilne. Testy na samym procku są bezbłędne, natomiast te, które angażują ram, niestety wywalają błędy po kilku sekundach lub minutach. W BIOSie podnosiłem napięcie ramu, ale nie daje to oczekiwanego efektu. Sądzę, że szkopuł tkwi w timingach, które przy automatycznych ustawieniach wyglądają tak jak na załączniku. Pomożecie ustawić odpowiednie timingi ręcznie? A może macie inne porady odnośnie mojego problemu?

 

Pozdrawiam

 

Składałem prosty biurowy zestaw do firmy, z polecanych zestawów na marzec 2011r na 2x2GB goodramu. Okazało się, że na default komp ciągle sypał bsodami. PCB pamięci było turkusowe, wymienili mi w sklepie na inny zesatw 2x2GB na zielonym PCB i teraz wszystko działa bez zarzutu. Tate były poprostu walnięte od nowości, sprawdzane na 2 kościach, na jednej, potem w parze jedna stara i jedna nowa z wymiany i dalej kicha. Musiały być dwie nowe aby działało bez zarzutu. To już mój drugi przypadek z goodramem, że coś jest walnięte od nowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pracuję w sklepie komputerowym i też miałem ten problem z goodramem. Wszystko zależy jakie sztuki trafisz.

serwisując komputery musiałem odesłać chyba z 6 czy 7 kości. Jak coś odeślij na gwarancję powinno pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...