Skocz do zawartości
Pandaa

Asus S96S a HP Pavilion dv6-1246eo - lepszy do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Nie będę tłumaczył dlaczego wybieram notebooka lepszego do gier między dwoma modelami, które w ogóle się do tego nie nadają. Wiem, że to dla was trudne, ale jakoś to znieście :)

 

1. Pavilion:

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/document.jsp?lang=en&cc=us&objectID=c01817403&jumpid=reg_R1002_USEN

 

2. Asus:

Asus S96S Review

 

Grafiki sprawdzają się podobnie. Procesor będę kręcił, i tutaj pierwsze pytanie - który się lepiej nada do tego? Lepiej, tzn. bezpieczniej i o ile osiągi będą lepsze.

 

Do drugiego będę chciał dokupić ze 2 GB RAM, i tutaj drugie pytanie - jak to w ogóle jest z grzebaniem w laptopach - kupuje się normalne kości, czy jakoś drożej to wyjdzie?

 

 

HP mam za 1000zł, Asus 650zł + ten zakup RAMu. Gdyby ktoś znalazł jakąś alternatywę, możliwie najtańszą, ale do 1500-nawet 1700zł, która by się znacznie lepiej nadawała, też by było fajnie, ale o większym wydatku niestety nie ma mowy.

 

 

No i sedno. Wczujcie się teraz w mój tragiczny konflikt i powiedzcie - gdybyście mieli wybrać lapek, który by lepiej sobie radził z grami, który byście wybrali? :)

Ja nie żądam wiele, mogę grać na minimalnych jak trzeba, ale jak jest możliwość pogrania na średnich detalach zamiast minimalnych, to skorzystam, dlatego pytam tutaj zamiast brać pierwszy z brzegu.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Oba do gier nadają się mniej więcej tak samo asus tańszy ale trochę gorsze wykonanie(plastik się wyciera).

O kręceniu zapomnij w ten sposób szybciej pojawi się problem z odlutowanym chipsetem.

 

Kup se stacjonarkę i nie wymyślaj z laptopem jeżeli nie jest konieczna mobilność komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesora nie podkręcisz bo na 95% bios żadnego z tych lapków na to nie pozwoli.

Popraw link do hp bo nie działa. Ram do laptopw róźni się od tego do stacjonarnego, i bywa ciut droższy. Co do wymiany jest nie dużo bardziej skomplikowana niż w stacjonarce, warto zwrócić uwage na ilość slotów ram w lapku bo zazwyczaj wynosi ona 2. Od asusa odstrasza mnie osobiście brak hdmi a to się jednak przydaje chociarzby żeby podłączyć go do tv i obejrzec film. Zakładam że kupujesz używane sprzęty bez gwary ? Bo jesli jednak z gwarancją to sporo się słyszy o marnym serwisie Hp w naszym kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych 2 lepszym wyborem będzie laptop HP (nie wierzę że to piszę...).

 

Ten asus to już ponad 3 letnia konstrukcja, bardzo awaryjna z powodu fabrycznej wady układu graficznego.

HPek ma grafikę ATI nowszej generacji, póki co bardzo mało było przypadków serwisowania notebookow z powodu awarii grafiki z serii 4xxx. W serwisach pogwarancyjnych, oczywiscie ;). Popularna w tym modelu usterka to przecierająca się taśma matrycy przy intensywnym użytkowaniu.

 

Jakby nie patrzeć to żaden najnowszych gier nie pociągnie.

 

Powinieneś pokampić allegro, nieraz można fajne notebooki za dobrą kasę dostać. Sam sprzedałem 3 miesiace temu Fujitsu Amilo Pi3560 (t6600/4GB/ GT240M ) za niecałe 1200zł, niedawno soniaka z ati hd4570 za 1150...

W przedziałach cenowych które podajesz można wydajny sprzęt kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...