Skocz do zawartości
nowayout

Które karty 6950 mają dual bios?

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje zakup 6950 z planem modowania na 6970. Ponieważ zależy mi również na ciszy zastanawiałem się nad modelami niereferencyjnymi. Z tego co widzę to obiecująco wyglądają 3:

Asus EAH6950 DCII/2DI4S/1GD5

Sapphire 11188-01-40G

MSI R6950 Twin Frozr III PE/OC

Problem w tym że nigdzie nie ma wiarygodnych informacji które z nich mają dual bios. Bez tego raczej nie zdecydował bym się na przeróbkę więc jest to priorytet. Czy nie znacie jakiejś pewnej listy kart z dual biosem?

A może różnica pomiędzy tymi chłodzeniami a referencyjnym, jeżeli chodzi o hałas jest nieduża i nie ma co pakować się w modele nieref. tylko wziąć jakiegoś pewnego referenta np: szafirka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus ma na pewno

 

A jesteś na 100% pewien? Bo np w tej recenzji napisali że ten przełącznik jest do przełączania DVI. Co prawda dotyczy ona 3 slotowej wersji 2GB ale można się ładnie naciąć... Modujesz sobie kartę pewny, że jakby co to można powrócić do bezpiecznego biosu a tu zonk ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze mają wszystkie referenty 2GB. Referencyjnych konstrukcji 1GB w sprzedaży nie ma

Po drugie wersje 2GB są trudno dostępne albo idiotycznie drogie, właśnie dlatego że się modują i o tym wie bardzo dużo ludzi. Pomine fakt że 6950 2GB w dniu premiery był tańszy niż jest teraz, chciwość sprzedawców jest zaskakująca.. Co do 2GB niereferentów to ciężka sprawa bo jeśli wprowadzono zmiany w PCB to mogli obciąć jednostki, zmienić łącznik itp itd i wtedy dualBIOS nic nie da bo jednostek nie ma. Mogli też np wprowadzić większe zmiany w BIOSie co jest częste przy np SOC czy innych konstrukcjach ktore sa bardzo wykrecone albo maja inne np pamieci przez co i inne napiecia. Ale odziwo MSI TwinFrozrIII czyli Lighting się moduje.

Po trzecie XFX 1GB z jednym wentylatorem ma dualBIOS i z tego co widzę ten z dwoma także. DCII 1GB także ma

Po czwarte przełącznik DVI ?WTF? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 2GB niereferentów to ciężka sprawa bo jeśli wprowadzono zmiany w PCB to mogli obciąć jednostki, zmienić łącznik itp itd i wtedy dualBIOS nic nie da bo jednostek nie ma.

 

Po trzecie XFX 1GB z jednym wentylatorem ma dualBIOS i z tego co widzę ten z dwoma także. DCII 1GB także ma

 

Po czwarte przełącznik DVI ?WTF? :unsure:

 

Ok, dzięki za info. Tylko w takim razie pytanie czy ten Asus DCII 1GB moduje się czy ma coś pozmieniane? Chodzi mi o tego moda co tylko odblokowuje shadery...

 

Co do przełącznika DVI to zmienia on przepustowość jednego portu DVI z Single Link na Dual Link. Jeżeli jest zmieniony na dual to przestaje działać jeden z portów HDMI ale można podłączyć np tv 3d po hdmi 1.4a do tego portu dvi. Jak dasz na Single link to można podłączyć 6 monitorów.

Dołączona grafika

 

EDIT

 

Na stronie asusa znalazłem informacje co do wersji DCII/2DI4S/1GD5 że też ma tez DVI switch z czego wynika że ta karta również nie ma dual biosa. Czy ktoś kto ew. ma taką kartę mógłby to potwierdzić?

No bo jeżeli nie ma to chyba zostaje ta MSI TwinFrozrIII i XFX tylko nie na pewno z dwoma wentylami...

Edytowane przez nowayout

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tą kartę Asus HD6950 DCII 1 GB i wydaje mi się że posiada ona Dual Bios. Sprawdzałem to przy pomocy programu TechPowerUp Radeon Bios Editor v1.28. Moja metoda polegała na zgraniu Biosu dla jednej i drugiej pozycji przełącznika. A następnie porównałem datę Biosu i wersje Biosu. Wartości te różniły się.

 

Nie testowałem jednak czy da się ją odblokować do 6970.

Edytowane przez PorteX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu brałbym model od Sapphire. Co prawda nie ma dual biosu, ale się moduje, poza tym posiada dobre, ciche i wydajne chłodzenie, więc będzie to najlepszy wybór. W poniższym teście masz przedstawione kilka modeli:

http://pclab.pl/art44974.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Asus'a 6950 DCII 1GB. Karta ma dual biosa - sprawdziłem na własnej skórze po wgraniu i "ubiciu" karty złym biosem. Karta także bez problemu się moduję za pomocą modbiosa.

Edytowane przez moreno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu brałbym model od Sapphire. Co prawda nie ma dual biosu, ale się moduje, poza tym posiada dobre, ciche i wydajne chłodzenie, więc będzie to najlepszy wybór. W poniższym teście masz przedstawione kilka modeli:

http://pclab.pl/art44974.html

 

Z tego co widziałem u nas na forum w innym temacie i na XS to Moduje się TYLKO stary Sapphire w ver 1.0 a obecnie wprowadzana jest do sklepów ver 2.0 która się nie moduje ze względu na zabezpieczenia. Edytowane przez Ns5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem u nas na forum w innym temacie i na XS to Moduje się TYLKO stary Sapphire w ver 1.0 a obecnie wprowadzana jest do sklepów ver 2.0 która się nie moduje ze względu na zabezpieczenia.

 

Hmm możliwe, ostatnio dużo się słyszy o HD6950, które nie chcą się zmodować. Nie zdziwiłbym się jednak, jeśli z kartami innych producentów i referentami było podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu brałbym model od Sapphire. Co prawda nie ma dual biosu, ale się moduje, poza tym posiada dobre, ciche i wydajne chłodzenie, więc będzie to najlepszy wybór. W poniższym teście masz przedstawione kilka modeli:

http://pclab.pl/art44974.html

 

No gdyby nie to że chce zmodować to na pewno wybrał bym tego Sapphire, ale jednak problemy z wgrywaniem biosu się zdarzają, więc jak dla mnie to trochę zbyt ryzykowne...

 

Mam Asus'a 6950 DCII 1GB. Karta ma dual biosa - sprawdziłem na własnej skórze po wgraniu i "ubiciu" karty złym biosem. Karta także bez problemu się moduję za pomocą modbiosa.

 

To może jest tak, że ten przełącznik działa tak jak w MSI TwinFrozrIII, tzn w instrukcji piszą że służy on do zmiany prędkości wiatraków i tak faktycznie jest ale robi to poprzez zmianę biosu na taki który ma różne te prędkości. Więc analogicznie może zmieniać ustawienia gniazd poprzez zmianę na inny bios w którym inaczej są zdefiniowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...