Skocz do zawartości
Tenzen

ASUS M4A89TD- Spalona płyta? Procesor?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Renderowałem animację, wszystkie rdzenie szły na 100%. Dziś procesor (phenom x4 965) nie był nawet podkręcony więc nie śledziłem już temperatur (mimo, że dziś był upał). Zwykle przy renderowaniu procesor osiągał 52-55 stopni (w spoczynku 36-42st.), więc wydawało mi się, że nic strasznego. Procesor chłodzony był przez radior Zalman CNPS10X Flex i wentylator 120mm.

 

Natomiast dziś po wielu godzinach renderowania komputer się wyłączył i już później nie wstał.

 

Przy włączaniu komputera diody post zatrzymują się na tej pierwszej od CPU (nie ma żadnego sygnału dźwiękowego). Pomyślałem, że spaliłem procesor. Jednak sprawdziłem inny, sprawnego Athlona x2 250 i znowu diody POST zatrzymują się na CPU.

 

Więc czy może spalona jest płyta główna, a nie procesor? Mam nadzieję, że nie oba? Jutro rano sprawdzę mojego phenoma na innej płycie głównej...

 

Czy w takich przypadkach zostaje uznana gwarancja? Na płytę główną lub procesor?

Edytowane przez Tenzen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiadasz sobie sam powinieneś zapoznać się z okresem gwarancji, swojego sprzętu ( korzystaj z dokumentów bądź zajdź tam, gdzie brałeś sprzęt . Czułeś jakiś swąd? zerknij na płyte zobacz czy według ciebie wszystko, jest okej równie dobrze może to być zasilacz pory są gorące i sprzęt, ma prawo padać . Popatrz na kondensatory i będziesz wiedział .

Edytowane przez extraplay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czuć było swądu. blaszka procesora i nóżki procesor wyglądały normalnie choć pasta termoprzewodząca była bardziej biała na środku czy to normalne?

 

Kondensatory na płycie wyglądają normalnie.

 

Tak jak napisałem wcześniej wymieniłem procesor co nic nie dało (M4A89TD + Athlon x2 250), a dziś wymieniłem płytę główną i dalej to samo (GA-MA770T-UD3P + Phenom x4 965).

Także czy zarówno procesor i płyta główna zostały uszkodzone czy to faktycznie może być zasilacz? Ale zasilacz działa na tyle, że słychać start dysków, wiatraczki się kręcą. Czy może siadło w zasilaczu tylko tylko zasilanie 8PIN dla procesora?

 

Jeszcze sprawdzę starą płytę i stary procesor na tym zasilaczu. Niestety nie mam drugiego zasilacza by sprawdzić nową płytę i procesor.

 

 

Generalnie jestem kłębkiem nerwów bo płytę i procesor kupiłem koło miesiąc temu. (Obie rzeczy są trochę starsze, ale na gwarancji).

 

Zasilacz to OCZ modxstream pro 600w kupiony niecałe dwa lata temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności sprawdź jeszcze memki i grafę.

 

Memki- wyjmij wszystkie ze slotów i odpal kompa- jeśli zacznie piszczeć- memki ubite. Jeśli objaw ten sam- szukamy dalej- ewentualnie sprawdzaj po jednej kości.

 

Grafa- tu trudniej- musisz mieć jakąś inną pod ręką, ewentualnie zintegrowańca na płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno kupiłem nowe części, został tylko zasilacz gdyż był dobry. (OCZ modxstream pro 600w)

 

także sprawdzałem wszystkie konfiguracje jakie miałem, za każdym razem przy zdejmowania chłodzenia z procesora oczywiście zakładałem nową pastę termo przewodzącą.

 

Także złożyłem cały stary komputer mobo+CPU+RAM+GPU i na tym stary zasilacz. Dalej nie działa. Także to na pewno zasilacz. Mam tylko nadzieję, że tylko zasilacz i nie uszkodził mi procesora, płyty czy dysku twardego.

 

 

Chciałem skopiować dane z dysku WD Caviar Black 1 TB, SATAII, 7200 RPM, 32MB (WD1001FALS) by je zgrać na laptopa.

 

Rozmontowałem mój przenośny dysk WD Elements Desktop 1TB i do jego obudowy zamontowałem mój podstawowy dysk.

 

Laptop wykrył dysk USB, ale nie znalazł partycji. Zainstalowałem Partition Manager 10.0 Demo, ale program program przy uruchomieniu wykrył jakiś błąd.

 

Czy jest jakaś szansa na to że obudowa jest w jakiś sposób niekompatybilna z tym dyskiem?

 

Czy może będę miał problemy by odzyskać dane z tego dysku? Mam tam sporo ważnych danych...

 

Czekam właśnie na nowy zasilacz (postawiłem na be quiet!). A tego OCZ'a wyślę na gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...