Skocz do zawartości
baranek11

Problem z zalogowaniem się do access pointa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pewien problem. Mam neta z radiówki, który odpieram za pomocą zewnętrznego punktu dostępowego Ubiquity Nanostation5 Loco, od którego idzie skrętka do PoE i dalej skrętka do routera/komputera. Do niedawna miałem neta bezpośrednio podłączonego do kompa (bez routera) i mogłem zalogować się do mojego AP'ka za pomocą adresu 192.168.1.1.

 

Ostatnio zakupiłem router TP-Link WR1043ND do podziału łącza, gdyż chciałem mieć neta po Wi-Fi także na laptopie, wobec czego podłączyłem AP'ka do mojego routera, jednocześnie zmieniają tryb pracy access pointa (Network Mode) z router na bridge i wpisałem w ustawienia routeru w menu konfiguracyjnym sieci WAN parametry, które do tej pory były zapisane w AP (statyczny adres IP od dostawcy, maska, brama, dnsy) i net śmigał.

 

Dzisiaj chciałem spowrotem zalogować się do mojego access pointa, ponieważ chciałem sprawdzić siłę odbieranego sygnału, więc odłączyłem kabelek od routera i podpiąłem bezpośrednio do kompa. No i tu jest problem, gdyż wpisując w przeglądarce adres 192.168.1.1 strona konfiguracyjna nie wyświetla się. Domyślam się, że być może jest to spowodowane faktem, że po zmianie trybu pracy na bridge mój AP przestał być widzialnym urządzeniem w sieci i przez to nie mogę się do niego zalogować. Wie ktoś, jak to ugryźć, żebym znowu miał dostęp do ustawień access pointa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AP zrobił się transparentny poprzez ustawienie go jako bridge - temu nie możesz się do niego wbić...

Ustaw AP tak jak był - zmień jedynie adres IP routera żeby nie był identyczny jak AP'ka - np. 192.168.1.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AP zrobił się transparentny poprzez ustawienie go jako bridge - temu nie możesz się do niego wbić...

Ustaw AP tak jak był - zmień jedynie adres IP routera żeby nie był identyczny jak AP'ka - np. 192.168.1.2

dokłądnie albo nadaj ap inną pulę adresową .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie moim tematem.

 

No tak, tylko jak przywrócić poprzednie ustawienia AP, tzn żeby nie pracował w trybie bridge? Jeśli mam podłączony AP (ustawioniony jako bridge) do routera i wpisuje adres 192.168.1.1 to wyświetla się strona konfiguracyjna routera, OK dla mnie jasne. Gdy zmienię IP routera np. na 192.168.1.2, to wpisanie 192.168.1.1 powoduje pojawienie się komunikatu, że strona nie istnieje. Tak samo, jeśli podłącze AP z pominięciem routera skrętką bezpośrednio do kompa, także nie mogę zalogować się poprzez adres 192.168.1.1.

Więc jedynie pozostaje chyba przywrócenie ustawień fabrycznych przyciskiem reset?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...