Skocz do zawartości
Split

Zasilacz do podkreconych 5870

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Znalazlem "fajny" zasilacz ,lecz nie wiem czy nie bede mial z nim problemow,chce zasilic 2x5870 (podkrecone),niesety nie wiem dokladnie ile taka karta bierze mocy,karty beda caly czas pracowac na 100% obciazenia.

Zasilacz ktory znalazlem ma 4 linie po 18A , czyli jedna linia przypada na jednego radeona [?] ,czy nie okaze sie ze 18A to za malo na podkrecona karte?

Komputer bedzie chodzil 24/7 ,na stronie enermaxa znalazlem info ze przy takiej pracy kondensatory wysychaja i jest spadek mocy ~20% , czyli linie jeszcze oslabna [?]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeden radek 5870 bierze około 170wattów nominalnie, podkręcony, powiedzmy, że 200 nawet to dwa konsumują 400Watt, czyli statystycznie mocna 600tka np. Enermaxa powinna jeszcze wystarczyć (najlepiej z serii 80 plus gold), 800tkę jak kupisz - również od Tagana czy innych firm, będzie wystarczająca myślę w zupełności, spadki na linii zawsze są, więc tego nie unikniesz nawet w najlepszym zasilaczu - różnica jest tylko taka, że w najlepszym będą one znacznie mniejsze i mniej drastyczne:) Pozdrawiam:)

 

XFX Core 650W będzie dobry:

Zasilacz XFX Core 650W (P1-650S-NLB9) - Ceneo.pl

 

Kolega ma rację, myślę, że XFX to dobra firma i taki zasilacz ci styknie. Ze swojej strony polecam jeszcze Amacroxa, tudzież podobne tego typu rzeczy - wystarczająco;) Również Corsaira - ponoć ma dobre i stabilne zasiłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o te "slabe" linie 18A

Mam zamowione xfx core 750W bo ma "1 linie" 12V , ale fortron mnie bardzo kusi bo ma norme gold 80 , tylko ze on ma 4 linie 18A i nie wiem czy jedna taka linia uciagnie podkreconego radka ktory pracuje 24/7 przy 100% obciazeniu

Przy fortronie zaoszczedze 25 zl na pradzie co miesiac

max na zasilacz to 400zl, takze gold 80+ oferuje mi tylko fortron [?],enermaxy chyba duzo drozsze

Edytowane przez Shemo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć co robisz z tymi radkami? ;)

 

Co do zasilacza to Fortron trochę pogmatwał cały zasilacz by osiągnąc ten certyfikat GOLD. Jeśli normalne PSU w tej cenie działa tak [...] to Aurum działa zupełnie inaczej :P Ma trochę z Seasonica X, a trochę z S12II tak dla porównania, tzn jeśli chodzi o tłumienie tętnieć i stabilność nie jest to wyrób idealny właśnie ze względu na mnogość linii. Również przez cztery linie obciążalność nie jest najwyższych lotów, ale nie wiem który chcesz kupić bo np 700W ma już dobre 670W na 12v.

 

Od siebie polecę także XFX Black - bardzo dobra jakość, solidne PSU i certyfikat Silver a do tego modularne okablowanie i 4 pcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem xfx core 750 ,bez odpinanych kabli 365zl , 80 brozne .Ale wlasnie mam ochote na Aurum :P 700W ma 4 wtyczki do pcie (albo i 5) cert sli :P -on mnie kusi 370zl ,600W jest 335zl.

 

Ale te linie mi nie daja spokoju,boje sie tego 18A ^^,jeszcze rzuce okiem na to co podales "silver".

Radki maja liczyc bitcoin mining :wink: a caly system nie liczac radkow pociagnie max 100W , tylko czy taka jedna linia 18A utrzyma radka OC na dluzsza mete ,o to sie rozchodzi

Edytowane przez Shemo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo indywidualna sprawa ale 24/7 nie brzmi zachęcająco.. Pomyśl nad XFX Black choć pewnie będzie droższy i to nawet sporo, no ale coś za coś. Ew Corsair AX czy Seasonic X ale z drugiej strony to prawie 2x tyle co Aurum, a od tego jest gwarancja żeby sprawne działanie gwarantować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem xfx core 750 ,bez odpinanych kabli 365zl , 80 brozne .Ale wlasnie mam ochote na Aurum :P 700W ma 4 wtyczki do pcie (albo i 5) cert sli :P -on mnie kusi 370zl ,600W jest 335zl.

 

Ale te linie mi nie daja spokoju,boje sie tego 18A ^^,jeszcze rzuce okiem na to co podales "silver".

Radki maja liczyc bitcoin mining :wink: a caly system nie liczac radkow pociagnie max 100W , tylko czy taka jedna linia 18A utrzyma radka OC na dluzsza mete ,o to sie rozchodzi

 

Witam

 

Testowalem FSP AURUM 700 i...dzialalo to spox i7 2600K @ 4.0 ale.. jest zawsze ale cisza ktorej nie bylo .

Caly zestaw byl w obudowie HAF-X coolermastera (4 DUUUZE wentylatory ) i byl on NAJGLOSNIEJSZSZYM elementem w tym zestawieniu proc byl na BOX-ie i byl cichszy pod obciazeniem !!!!!

 

Wiec jak chcesz miec golda TANIEGO to zapomnij o tym zasilatorze i kup minimum X560 i po klopocie :)

Edytowane przez iKingPin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...