Skocz do zawartości
samzi

TP-LINK TL-WA500G Problem z podłączeniem PC i laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam router TP-LINK TL-WA500G i posiadam także Switk sw 502

dokładnie taki http://www.libar.pl/Pictures/Allegro2/arx1276708741b.jpg

to on PLANET SW-502 SWITCH 5p 10/100 Mbps Fast Ethernet (1668772321) - Aukcje internetowe Allegro

 

Do tej pory cały czas miałem internet tylko w PC ale kupiłem laptopa i chciał bym mieć w obydwu internet i teraz tak mój internet to lokalna sieć w PC mam internet na zasadzie u sąsiada na dachu jest radiówka do niej jakis tam router podłączony i od niego idzie do mnie do domq kablem internet ale mam w posiadaniu routr i swith i mam pytanie takie czy da rade jakoś to podłączyć z tymi urządzeniami co mam tak żebym miał internet w laptopie i na PC ??? laptop ma wi-fi PC nie

Edytowane przez samzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnij tego AP'ka do któregoś portu w switchu...

Tryb pracy możesz ustawić na AP Router...

W zależności od tego czy macie DHCP włączone lub nie, ustaw na porcie WAN: STATIC IP (i wpisz adresy ręcznie) lub DYNAMIC IP...

Później tylko ustawiasz sobie nazwę sieci i hasło...

Edytowane przez wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra czyli rozumiem to tak do switha portu 1 podpinam neta a do np portu 2 router i... ? PC już nie podłączę ^^

 

Chyba ze ci chodziło o to żeby internet wpiąć do routera i z routera do switha ^^ tylko ze tam tylu wejść nie ma na routerze jest 1 i na tym czymś dziwnym małym co jest w komplecie są dwa ^^ tylko ze te małe coś 1 portem łączy się z routerem a drugi port do switha tylko gdzie neta podłączyć ?? ^^^

 

foto:

http://u3d.pl/data/gfx/pictures/large/7/5/3357_11.jpg

http://www.myprosoft.vot.pl/aukcje/zdjecia/tplink_tl-wa500g_4.jpg

Edytowane przez samzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Switch'a u siebie masz 5-cio portowego przecież - do jednego portu wpinasz kabel od sąsiada z netem, do drugiego wpinasz stacjonarke a do trzeciego wpinasz tego TP-Linka - dwazostają Ci wolne... B-)

 

Ta "kostka" z pierwszego zdjęcia, to zasilacz POE - dzięki niej możesz zasilić tego TP-Linka poprzez kabel sieciowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ahaaa to takie buty tez tak przez chwile myślałem hehe ^^ Ale nie ma to jak się kogoś zapytać i upewnić co i jak ;p

Tylko teraz tak najpierw muszę skonfigurować tego rutera nie ? :) tzn chyba na pewno ^^

I coś słyszałem żeby to wszystko działało to muszę znać tego sąsiada główne IP i MACA żeby to gdzieś wpisać żeby to wszystko wgl działało to prawda ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty masz AP'ka nie router ;)

 

Oczywiście musisz go skonfigurować - instrukcja jest naprawdę fajnie napisana, pozatym w samym oknie konfiguracyjnym, masz opcję "Quick Setup" która też życie ułatwia...

 

MAC nie jest Ci potrzebny - jedynie musisz wiedzieć na jakiej adresacji pracuje Wasza sieć i jeśli kolega ma w routerze wyłączone automatyczne przydzielanie adresów IP (DHCP) - wpisać je ręcznie...

Edytowane przez wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak wszystko ładnie podłączyłem oczywiście najpierw skonfigurowałem AP'ka :) tzn podłączyłem do laptopa no i wpisałem tam hasło nazwe sieci i wpisałem te ip które mam przydzielone wszystko zapisałem potem podłączyłem go do switha i tak PC miał neta a na laptopie pokazało sieć połączyłem się z nią wpisałem hasło ale w roku ekranu były tylko te 2 monitorki i kropeczki między nimi latały jak by naprawiało albo wyszukiwało siec i nie było internetu nie wiem dlaczego ???

 

 

A i zauważyłem jeszcze coś jak skonfiguruje już tego AP'ka to juz ponownie nie mogę wejść do ustawień :/ nie wiem dlaczego ??? muszę go zresetować dopiero wtedy mogę wejść

Edytowane przez samzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opcjach... Zakładka NETWORK -> LAN... na np: 192.168.2.1

 

Wpisałem tam swoje ip i brame na lapq tez wpisałem z połączenie bezprzewodowe te same ip i brame pokazało ze połączono ale internetu nie było Edytowane przez samzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sobie pozwole i dolacze do tematu.

Posiadam AP Client Router Tp-Link TL-WR543G

Zdjęcie i opis produktu tutaj

Oraz dostałem przy montowaniu internetu takie cos, co ma zasilacz i 2 wejscia. Do jednego wejscia

idzie kabel skretka od anteny, a od drugiego do komputera i ma zasilacz. Nie wiem jak sie to nazywa

niestety.

 

Internet mam radiowy, ktory chce polaczyc kablem do komputera oraz bezprzedowo do laptopa.

I teraz mam pytanie czy potrzebuję jeszcze jakiegoś urzadzenia by mięć internet czy to wystarczy?

Jeszcze jakby ktos mogl mi potem powiedziec jak to polaczyc bylbym wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...