Skocz do zawartości
sir_romanek

Proszę o pomoc w skonfigurowaniu P-2602HW-D1A

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam dość poważny problem ze "sciągaczami" jeśli można tak to nazwać. Więc tak mieszkam i pracuję za granicą a do kontaktu z rodziną używam skype, niestety trafili się tacy którzy olewają moje prośby żeby ściągać w określonych godzinach albo najlepiej w cale. Często jest tak że wcale nie da się pogadać:/.

Łącze mam 4 mb kabel a router P-2602HW-D1A do routera jest podłączone 2 laptopy przez wifi i 2 przez kablel lan liczę na to że pomożecie mi odpowiednio skonfigurować ten router tak żeby zablokować ewentualnie ograniczyć możliwość ściągania. Niestety jestem laikiem w tych sprawach jeśli mam zamieścić jakieś screny z routera to piszcie śmiało. Może da się podzielić to łącze tak żeby jeden drugiemu nie przeszkadzał chcę tylko spokojnie pogadać przez skype.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się na router i kliknij "Bandwidth Management Wizard Setup" -> to tylko zwykłe priorytetowanie dla danych różnego typu, ale niestety ten sprzęt nie oferuje niczego lepszego... Powinno to w niewielkim stopniu pomóc, ale jeśli "ssacze" faktycznie zapychają tak mocno łącze, to najlepszą opcją będzie podpięcie dodatkowego routera z wifi + alternatywne oprogramowanie w którym będziesz mógł sobie na sztywno poustawiać prędkość dla każdego usera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy pierwszej konfiguracji wyskakuje to okienko B-) no ale - to o czym mówiłem, znajdziesz też w zakładce Advanced -> Bandwidth MGMT -> Rule Setup...

Niestety ten router alternatywnego softu nie obsługuje, więc jedyną opcją jest podpięcie do niego/zamiast czegoś co takowy soft obsługuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...