Skocz do zawartości
wreq

Distorted - niezależna przygodówka

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczesując forum z przygodówkami, trafiłem, na dość interesująco się zapowiadający, projekt niezależnej (i darmowej) gry przygodowej, w dodatku robionej przez naszych rodaków...

 

Gra zwie się "Distorted"...

 

Krótki opis zaczerpnięty z jej (gry) strony www - Distorted The Game | Klasyczna gra przygodowa

 

W jednej z dolnośląskich kopalni dochodzi do enigmatycznego wypadku. Potężne tąpnięcie wstrząsa całym miastem. Godzinę później teren zakładów górniczych zostaje zamknięty. Nikt nie może tam wejść i nikt nie może stamtąd wyjść. Niezwłocznie pojawia się wojsko, które otacza tereny górnicze i… blokuje wyjazd z miasta. Zostaje ogłoszona godzina policyjna, odcięciu ulega wszelka łączność. Jednocześnie nad głównym szybem pojawiają się potężne anomalia pogodowe, a w mieście dochodzi do serii dziwnych wypadków – nikt nie wie, czy są to zbiorowe halucynacje, czy też rzeczywistość uległa załamaniu…

 

Niniejsza gra przedstawia historię fantastyczną, której akcja rozgrywa się w świecie alternatywnym, będącym reprezentacją twórczych działań autora. Wszelkie odniesienia do rzeczywistych miejsc, osób, organizacji, zjawisk czy dzieł mają wymiar wyłącznie artystyczny i nie są w żadnym wypadku odzwierciedleniem rzeczywistości. Gra nie stanowi żadnej formy krytyki, a choć inspiracją do jej stworzenia były wydarzenia prawdziwe, całość jest od początku do końca literacką fikcją.

Na wspomnianej wyżej stronie, jest także i demo do pobrania (~50MB) - i wbrew "ostrzeżeniu" działa bez problemów na 7'ce x64, a poniżej kilka screenów z tegoż dema...

CryEngine co prawda to to nie jest (Adventure Maker - całkiem fajny i w miarę prosty w obsłudze edytor), ale mimo wszystko wygląda klimatycznie (i muzyka też "sympatyczna" i pasująca do całości) - coś pomiędzy Sublustrum a Barrow Hill...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak na darmową i naszą grę to jestem pod wrażeniem. Fajnie by było zobaczyć autentycznie przerysowane miejsca. Trzymam kciuki za autorów. Zwłaszcza, że to jest jeden z moich ulubionych gatunków, który swoje lata świetności ma dawno za sobą. Czasem się trafi coś ciekawego. Ostatnio grałem w demko gry Alpha Polaris. Klimat nawet niezły. Grenlandia i stacja badawcza zapowiada się ciekawie. Przywodzi mi na myśl pewien film który kiedyś oglądałem i jeden z odcinków Archiwum X. Chociaż tematyka raczej inna. Co do Distorted to wiąże spore nadzieje z tym tytułem jak zresztą z każdą przygodówka która się ukazuje. Co z tego wyjdzie przekonamy się. Oby coś dobrego.

 

 

p.s demko niestety nie działa pod Win7.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem się trafi coś ciekawego. Ostatnio grałem w demko gry Alpha Polaris. Klimat nawet niezły. Grenlandia i stacja badawcza zapowiada się ciekawie.

Też ciekawie się zapowiada i chyba wkrótce wychodzi...

Ostatnio to nawet tego trochę się trafiło ;) "Lost Horizon", "The Next Big Thing", czy "Black Mirror III"...

 

p.s demko niestety nie działa pod Win7.

To chyba mam szczęście ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie trochę pograłem w demko - bardzo mi się podoba osadzenie w polskich realiach, kwestie są na wysokim poziomie (przy tłumaczeniach nieosiągalne, po angielsku tego typu niuanse nie zawsze są do wyłapania), graficznie spoko (przygotówce nie potrzeba nic więcej moim zdaniem, choć gry Sokala były przepiękne..

 

Krótko mówiąc po tych 15 minutach gry jestem gotów wypisać białą farbą na ceglanej szopie, której nie posiadam 3xTAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie wywala jakiś błąd z rejestracją bibliotek pod koniec instalacji. Oczywiście demka też się nie da odpalić potem. Producent na swojej stronie napisał, że pod WIn7 mogą wystąpić problemy. Może czegoś brakuje. Pozostaje mi czekać na pełną wersję z nadzieją, że to naprawią, a drugiego systemu nie będę instalował, bo nie jest mi potrzebny. Gra na obrazkach ładnie wygląda. Ładnie i staranie zrobione grafiki. Takie przygodówki 2D były i są lepszym rozwiązaniem od 3D. W zasadzie to już nawet nie pamiętam ile powstało przygodówek w 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...