Skocz do zawartości
Giepson

Wybór nowego zasilacza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ...

 

Od niedawna zostałem postawiony przed bolesnym i trudnym problemem jakim jest wybór nowego zasilacza. Niestety na pytanie "jaka moc będzie wystarczająca?" nie potrafię sobie odpowiedzieć. Wiem, że na tym forum są mądrzejsze głowy od mojej dlatego kieruję to pytanie do Was.

 

Moja obecna konfiguracja to:

 

Płyta główna: Asus Maximus II Formula P45

Procesor: Intel Core 2 Duo E8400 3.00 GHz Socket T (LGA775)

Pamięć: 2x2GB OCZ 800 MHz SLI Ready EPP CL5-4-4 DDR2

Karta graficzna: ASUS nVidia GeForce GTX 560Ti DCII 1024 MB

Dysk twardy: Samsung SpinPoint F1 1 TB (SATA II, 32MB cache, NCQ)

Dysk twardy: Jakiś WD 500 GB SATA II

Dysk twardy: Znowu jakiś WD 500 GB SATA (tak - tylko SATA)

Zasilacz: Corsair CMPSU-750TXEU - 750W

Obudowa: Antec Gamer Nine Hundred Case (posiada 4 wentylatory 120mm podświetlane trzema diodami i 1 wentylator 200mm bez podświetlenia)

Napędy: 1x Nagrywarka DVD Lite-On (z lightscribe), 1x Nagrywarka CD 52x32x52x Lite-On (napędy chodzą na ATA, są stare jak świat i niestety nie podam dokładnego modelu - a czemu to powiem za chwilę)

 

Poprzednio posiadałem dokładnie na tym sprzęcie grafikę Gigabyte GeForce 9600 GT 512 MB i wszystko chodziło pięknie. Od kiedy wstawiłem nową (GTX 560Ti) to komputer zawiesza się parę minut po odpaleniu lub po uruchomieniu jakiejś aplikacji. Komputer przeszedł generalny format i sytuacja się powtórzyła. Doszedłem więc do wniosku, że to nie wina bebechów tylko zasilacza a raczej jego małej wydolności. I tutaj właśnie problem - nie wiem jaka moc będzie wystarczająca by utrzymać ten sprzęt pod 100% obciążeniem. Dodam na zakończenie, że leżą mi na oku 2 zasilacze:

 

Corsair 850W - http://www.komputronik.pl/product/65746/Sprzet_komputerowy/Podzespoly_PC/Corsair_CMPSU_850TXEU_850W.html

OCZ 850W - http://www.komputronik.pl/product/108948/Sprzet_komputerowy/Podzespoly_PC/OCZ_GameXStream_850W_SLI.html

 

Jeżeli ktoś będzie w stanie mi pomóc to będę bardzo zobowiązany.

 

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za pomoc.

Giepson

Edytowane przez GIepson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zupelnosci wystarczyl by zasilacz 450w , nie musi to byc koniecznie jego wina , moze wina grafy , pozycz od kogos zasilac zi sprawdz czy dziala.

W popdobnej cenie dostaniesz Seasonica x - series

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na innym kompie grafika działa super. Stąd wnioskuję, że to raczej wina braku mocy dlatego, że to GTX560Ti a nie zwykłe GTX560. A wersja Ti zżera podobno więcej prądu niż wersja bez Ti (zwykły GTX560 zjadał chyba 150-parę W, GTX560 Ti - nie wiem).

 

Ogółem z tych "internetowych kalkulatorów poboru mocy" wynika, że ten zestaw z nową kartą graficzną powinien, zżerać ok. 800W (wszystko byłoby fajnie gdyby nie to, że te kalkulatory pokazują różne wartości i przez to głupieję).

 

A jeżeli to nie wina zasilacza to czego to może być wina? Ile ogółem taki zestaw powinien ciągnąć?

Edytowane przez GIepson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalkulator? Przecież to ciach!o liczy pewnie TDP xD

 

GTX 480 z wykręconym i7 pierwszej generacji pobiera 400W, więc Twoja 560'tka Titanium to pikuś. Masz którąś część wadliwą więc sprawdź PC z innym zasilaczem i Twój PC z inną kartą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie to prawie na pewno NIE jest wina zasilacza u mnie z gtx280 i modecom mc 400w komputer resetował się dopiero pod większym obciążeniem (np gta4), a o żadnych zwisach nie było nawet mowy, a moja karta bierze więcej niż twoja. Szukaj przyczyny gdzie indziej nie w zasilaczu tym bardziej, że masz zwiechy i to w 2d, ten zasilacz ma 60a na linii 12v i po prostu nie ma bata żeby nie wystarczył(ma ogromny zapas).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę same pochwały na temat mojego zasilacza a w szczególności kolegi waza47. Twoja wypowiedź podbudowała mnie na duchu ;). W każdym razie prawdopodobnie znalazłem przyczynę. Walnęła kość RAM (tak więc zostałem tylko z 2 GB niestety). Jak dotąd komputer działa i nie ma żadnej zwiechy w 2D. To już sukces. Dzięki wszystkim za chęć pomocy. Adminów proszę o nie zamykanie tematów gdyż może się okazać, że problem nie został rozwiązany. Jeżeli się okaże, że jednak jest to natychmiast dam znać.

 

Jeszcze jedno pytanie. Czy kości OCZ są dobre? Upatrzyłem sobie OCZ Platinum DDR2 2x2GB 1066MHz CL5 EPP. Co o tym sądzicie?

 

Pozdrawiam

Giepson

Edytowane przez GIepson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZ robił dość dobre ramy ddr2. Jestes pewien że potrzebujesz 1066 ? 800 dostaniesz taniej a szybkość ramu praktycznie nic nie daje , chyba że chcesz mocno kręcić tego procka co masz ?

ps. przy takiej mocnej grafie lepiej podkręć swój procesor , tym bardziej że mas do tego płyte stworzoną. Bez problemu powinno udać ustawić sie FSB na 400MHz co by dało 3600MHz , a jak się troche postarasz to i 4GHz osiągnąć powinno Ci sie udać. Chyba że masz boxowe chłodzenie , to je zmień i wtedy kręć ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Na początek bardzo dziękuję wszystkim za profesionalną pomoc. Dostajecie plusy. Kosteczki RAM wymienione i wszystko śmiga tak, że niedługo mój komputer odleci ;) Temat można zamknąć.

 

Pozdrawiam.

Giepson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...