Skocz do zawartości
sts

ConRoeXFire-eSATA2 martwa

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzęt:

ibox 350w :oops:

Pentium 4 531

256 ddrr2

x300 ati na pci-e

ConRoeXFire-eSATA2

 

 

Proc ram i grafike sprawdziłem na innym zestawie te części działają, problem jest z płyta główna nie widać jakichkolwiek uszkodzeń, przepaleń, przebarwień, wylanych kondensatorów.

Płytę wymontowałem z obudowy wygląda jak nowa, clearcosmo nie pomogło, wyjecie baterii na 2 godziny także nic nie dało, zmiana zasilacza, procka ramu grafiki także mobo nie odpala nic sie po prostu nie dzieje, nawet na ułamek sekundy dioda/wentylator sie nie załaczy.

 

Może winna jest kość biosu (np ktoś próbował wgrać nowszą wersje i sie nie udało?)

 

Jakieś pomysły? Spostrzeżenia proszę pisać śmiało.

 

edit

Jedyne co zaobserwowałem to że mostek południowy (ten z napisem Asrock) po podpięciu zasilacza robi sie ciepły.

Dołączona grafika

Edytowane przez sts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z opisu uszkodzenia wynika, że pewnie padł właśnie ów mostek- naprawa nieopłacalna. Czemu aż tak ci zależy na właśnie tej płycie ?

 

Płyta nowa już zamówiona do tego konfigu, a stara jak by ją dało rade ożywić za 20zł (wymiana kości biosu) to by sie przydała na serwer domowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij radiator z południowego, zobacz czy nie ma dziury ;)

 

Płyta padła sama z siebie czy po przepięciu(burza)? Cokolwiek sie grzeje poza mostem południowym? Podotykaj tranzystorów w okolicach zasilania tegoż mostu, sieciówki, pamięci, grzeje się coś?

Nie wpinaj wtyczki 4pin 12v CPU, tylko samą 20(24)pin, zobacz czy plyta zastartuje. USB nie masz zwarte? Sprawdz gniazda.

 

To nie wina biosu, gdyby komus nie wyszlo update to plyta by ruszala, ale nie wstałaby. tutaj masz trupa więc coś jest przywarte lub uwalone masz zasilanie.

Edytowane przez pix3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij radiator z południowego, zobacz czy nie ma dziury ;)

 

Płyta padła sama z siebie czy po przepięciu(burza)? Cokolwiek sie grzeje poza mostem południowym? Podotykaj tranzystorów w okolicach zasilania tegoż mostu, sieciówki, pamięci, grzeje się coś?

Nie wpinaj wtyczki 4pin 12v CPU, tylko samą 20(24)pin, zobacz czy plyta zastartuje. USB nie masz zwarte? Sprawdz gniazda.

 

To nie wina biosu, gdyby komus nie wyszlo update to plyta by ruszala, ale nie wstałaby. tutaj masz trupa więc coś jest przywarte lub uwalone masz zasilanie.

 

Dziury nie ma, nic nie upalone, sprawdziłem dziś jeszcze raz przy świetle dziennym, niczego nie odkryłem nowego wszystko wygląda w porządku.

Niestety płyta trup.

 

 

Gdzie utylizować taki sprzęt w mojej miejscowości brak jakiegokolwiek punktu, jedyne co mogę zrobić to wyrzucić taką cześć do śmietnika. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...