Skocz do zawartości
devil162

co kupić , jak uruchomić , kilka pytań

Rekomendowane odpowiedzi

witam , chcę sobie kupić jakiś tani router wifi , jest on mi potrzebny tylko do tego abym miał w mieszkaniu stały dostęp do internetu w telefonie :) ewentualnie jak bym miał kiedyś laptopa abym mógł mieć w nim internet

 

mam kilka pytań :

 

1. jaki router polecacie ?? myślałem na czymś takim KLIK czy w 60 metrowym mieszkaniu będę miał wszędzie dobry sygnał ??

 

2. czy oprócz routera jeszcze coś musiał bym kupować ??

 

3. jeśli podłączę kabel od internetu do routera to rozumiem że internet będzie teraz przesyłany do komputera przez router ?? aby komputer odbierał sygnał będę musiał coś konfigurować ??

 

4. czy internet przez router będzie wolniejszy niż normalnie ??

 

5. czy są jakieś porządne zabezpieczenia aby nikt mi nie wbijał i nie kradł mi internetu ?

 

6. posiadam internet chyba radiowy , przez blok od góry do dołu leci rura z kablami i jest pociągnięty kabel do mnie do domu czy prędkość internetu ma jakieś znaczenie czy wyborze routera ?? ew czy komputer jaki posiadam ma jakiś wpływ ?

 

7. internet i telefon ( domowy) mam z jednej firmy , pod biurkiem mam takie urządzenie do którego podłączone są kable od telefonu i internetu wygląda to tak KLIK czy będę miał jakiś problemy z tym ?? czy to będzie jakoś kolidować z routerem czy coś ?? wlasnie nie wiem co z tym będzie czy router będzie działał jeśli mam tak podłączone internet i telefon

 

to chyba na razie tyle pytań :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) TP-Link TL-WR740N Router WiFi DSL REWELACYJNA CENA (1750376065) - Aukcje internetowe Allegro - Masz większą prędkość po wifi i lepszą antenę przy bardzo niewielkiej różnicy kosztów...

2) Odbiornik do komputera gdybyś chciał pracować bez kabli...

3) Tak / Tak

4) I tak, i nie (patrz również punkt 6)

5) Tak - choćby szyfrowanie WPA2...

6) Komp nie ma znaczenia, ale prędkość łącza ma znaczenie - urządzenia wifi, też mają określona prędkość z jaką przesyłają dane...

7) Kwestia ustawienia - jaką masz wersje tego routera - IPG-8XX ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...