Skocz do zawartości
Breathless

Wi-fi na 100m

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie routery i jaki internet ?

Widoczność optyczna jest ?

 

Widoczność optyczna jest. Routery dokładnie nie wiem jakie, ale cenowo o wartości około 100zł.

 

Internet też nie wiem jaki tam mają, ale to chyba nie ma większego znaczenia.

Edytowane przez Breathless

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musi być specjalny router? Antenki osobno trzeba dokupić? Mógłbym prosić o jakiś przykład np. na allegro?

 

Bez informacji jakim sprzętem obecnie dysponujesz, to ciężko coś doradzić...

Pozatym, co chcesz zrobić z tym przesłanym sygnałem wifi w drugim budynku ? Podzielić na więcej komputerów po wifi/kablu tym routerem który już jest ?

 

Przykładowo potrzebujesz coś takiego -> http://www.wasserman.pl/pl/p/AntenaBox-24GHz-Tp-Link-TL-WR543G-PoE-idealny-zestaw-kliencki/1226 do zamontowanie w drugim domu...

 

100m to tylko router+antenki

 

A wiesz jaki router/routery ma teraz ? ;) Edytowane przez wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Router po stronie w domku, który odbiera net to D-Link DIR-300. A router, który wysyła niestety nie mam jak sprawdzić.

Ale sprzęt zawsze można dokupić, byle by działało dobrze.

Sygnał po prostu ma być wysłany z jednego domku do drugiego w celu odbierania internetu na laptopie.

Edytowane przez Breathless

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być tylko jeden laptop, to można się pokusić o rezygnację z tego D-Linka - w pierwszym domu, stawiasz to co podałem w linku powyżej (i łączysz skrętką z routerem) i kierujesz na dom drugi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy dobrze rozumiem.

 

Tego TP linka łączę z routerem, który wysyła sygnał internetowy kablem sieciowym i wystawiam go przed dom i kieruję na dom z odbierającym D-Linkiem?

 

Jeszcze dodam, że raczej nie mogę wymienić routera, który znajdować się będzie w domku, który wysyła net. Mogę jedynie podłączyć coś przez RJ-45.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy dobrze rozumiem.

 

Tego TP linka łączę z routerem, który wysyła sygnał internetowy kablem sieciowym i wystawiam go przed dom i kieruję na dom z odbierającym D-Linkiem?

 

Jeszcze dodam, że raczej nie mogę wymienić routera, który znajdować się będzie w domku, który wysyła net. Mogę jedynie podłączyć coś przez RJ-45.

 

Tak - ten zestaw łączysz kablem sieciowym z routerem w pierwszym domu...

Jeśli w drugim domu internet ma odbierać tylko jeden komputer (laptop jak pisałeś wyżej) - to ten D-Link będzie zbędny (zresztą do odbierania neta po wifi - czyli pracy w trybie klienta, trzeba mu wgrać alternatywny soft)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest jedno jak i drugie (mocniejsza antena nie jest potrzebna)...

Jeśli faktycznie masz widoczność optyczną i nic nie zasłania widoku, to takie coś spokojnie da radę...

Edytowane przez wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...