Skocz do zawartości
Dares

Podkręcanie GF4 Ti4200

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kartę MSI GF4 Ti4200 VTDx8 128 MB. Udało mi się ją podkręcić z 250/513 MHz na 285/585 MHz. Dalej się nie dało....zwiechy kompa :evil:

Nie wyrabiał zarówno rdzeń jak i pamiątki. Wobec tego mam pytanie, w jaki sposób zwiększyć jej osiągi?

Czy przesmarowanie grafy lepszą pastą coś pomoże? A może założenie np. TT Giant II Heatpipe ??

Wszelkie rady mile widziane ;) Przesiadka na Radka nie wchodzi w grę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam GEFORCE 4 Ti 4200 taktowaną 250/500, podkręciłem ją do 270/550 i chasa...ale i tak zmienie sobie radiator na karcie , mam zamiar walnąc na nią orginalny radiator od athlona xp 2400 bo mi nie wystarcza :( ale na to potrzebuje funduszy :D

mi chasa troszkę więcej, ale chce się wyciągnąć znacznie więcej. Stąd pomysł o jakiejś modyfikacji :D Jak widzę, że niektorzy kręcą np. 3xx/6xx to, aż się łza w oku kręci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym podkręcaniem to jest różnie. W dużym stopniu zależy od tego jak się trafiło. Na przykład mój GeForce kręci się nieźle bez żadnych problemów. Zrobiłem sobie tylko dodatkowe dość wynalazkowe chłodzenie na pamięci.

A poza tym Prolink is the best ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam GEFORCE 4 Ti 4200 taktowaną 250/500, podkręciłem ją do 270/550 i chasa...ale i tak zmienie sobie radiator na karcie , mam zamiar walnąc na nią orginalny radiator od athlona xp 2400 bo mi nie wystarcza :( ale na to potrzebuje funduszy :D

mi chasa troszkę więcej, ale chce się wyciągnąć znacznie więcej. Stąd pomysł o jakiejś modyfikacji :D Jak widzę, że niektorzy kręcą np. 3xx/6xx to, aż się łza w oku kręci :D

Pamiętaj że MSI 128MB ma pamięci Samsung 4ns. Raczzej ciężko na nich więcej wyciąnąć niż to co tobie się udało.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że MSI 128MB ma pamięci Samsung 4ns. Raczzej ciężko na nich więcej wyciąnąć niż  to co tobie się udało.

Pozdr.

Może i masz rację, ale jak sam dobrze wiesz, udało Ci się podkręcić je znacznie więcej :D No przynajmniej rdzeń...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu? Ja mam tez MSI na pamiatkach 3.6ns i na 305/615 ladnie chodzi.

Wiem, pomyliłem się 64MB ma Hynixy 3,6.

Pozdr.

Też mi się tak właśnie wydawało...ale chciało się mieć 128 mega i VIVO, no to się ma :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że MSI 128MB ma pamięci Samsung 4ns. Raczzej ciężko na nich więcej wyciąnąć niż  to co tobie się udało.

Pozdr.

Może i masz rację, ale jak sam dobrze wiesz, udało Ci się podkręcić je znacznie więcej :D No przynajmniej rdzeń...

Tak ,ale przecież rdzeń nie ma nic wspólnego z pamięciami (fizycznie oczywiście :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi chasa troszkę więcej, ale chce się wyciągnąć znacznie więcej. Stąd pomysł o jakiejś modyfikacji  :D  Jak widzę, że  niektorzy kręcą np. 3xx/6xx to, aż się łza w oku kręci  :D

Mnie udało się podkręcić swoją na 285/640 a "takiemu jednemu" na 315/630 (karta identyczna :!: ) - może trafiły się nam "gorsze" modele :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam zamiar zakupić GForca 4200 ,pewnie jakiegoś OEM'a

czy widzieliście moze jakiś model z kostkami pamięci typu BGA ??

Obecnie posiadam GF4 MX440 z takimi kostkami i kręcąsie one zarąbiście z 330MHz na 480 MHz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

mi chasa troszkę więcej, ale chce się wyciągnąć znacznie więcej. Stąd pomysł o jakiejś modyfikacji  :D  Jak widzę, że  niektorzy kręcą np. 3xx/6xx to, aż się łza w oku kręci  :D

Mnie udało się podkręcić swoją na 285/640 a "takiemu jednemu" na 315/630 (karta identyczna :!: ) - może trafiły się nam "gorsze" modele :?

U mnei dał orade 330/635 przy 640 sypneło ksackami :D Defaultowe chłodzenie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo , że chce się wycisnąć jak najwięcej ze wszystkiego co się da podkręcić na grafice , ale o ile mhz przyspieszysz rdzeń zależy głównie od jego samego i zastosowanego na nim chłodzenia , a pamięci w dużym stopniu ograniczone są przez timing.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dało rade 330/635 przy 640 sypneło ksackami :D Defaultowe chłodzenie :P

Moja z pamięciami nie ma problemu, ale nie przechodzi żadnych testów z rdzeniem powyżej 290MHz. Próbowałem nawet założyć BlueOrba na drugą stronę karty, ale efekty były zwykłym złudzeniem (niby 310, ale tylko kilka razy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rdzeń też wyciąga 330 ale lato nie sprzyja kręceniu :(

A umnie 290 i amen...wszystko stoi :(

Patrząc na Twoje wyniki w 3d marku to nie masz za bardzo co się przejmować że Twój GeForce nie chce się bardziej kręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na Twoje wyniki w 3d marku to nie masz za bardzo co się przejmować że Twój GeForce nie chce się bardziej kręcić.

Może i racja, ale pomyśl jak niewiele brakuje do 13k pkt i..nic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na Twoje wyniki w 3d marku to nie masz za bardzo co się przejmować że Twój GeForce nie chce się bardziej kręcić.

Może i racja, ale pomyśl jak niewiele brakuje do 13k pkt i..nic :)

Wiem jak to jest , u mnie jak się go dobrze popieści to wyciąga łaskawie ponad 11000 pk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na Twoje wyniki w 3d marku to nie masz za bardzo co się przejmować że Twój GeForce nie chce się bardziej kręcić.

Tu bym się kłócił - tyle to ja mam na niekręconym procu 8)

jaki masz ten procek i grafike?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na Twoje wyniki w 3d marku to nie masz za bardzo co się przejmować że Twój GeForce nie chce się bardziej kręcić.

Tu bym się kłócił - tyle to ja mam na niekręconym procu 8)

Niekręcony procek :) tylko jaki...tyle co mój kręcony. Grafa widzę podobna, inne stery i płyta główna. A 1,3k pkt różnicy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...