Skocz do zawartości
b4rt3k

Czy starczy mocy zasilacza?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Mam zasilacz Bequiet purepower 530W i zmieniam bebechy (mobo+przyszly bulldozer, nie wiem ile rdzeni zalezy od ceny)

Narazie moj zestaw to:

hd5870@900, referent, narazie nie zmieniam, moze jak bedzie seria 7000

athlon II x4 620@3.2 i chce zmienic na bulldozera ktory dopiero za miesiac bedzie mial premiere

przeznacze na niego jakies 600zl wiec mysle ze na wiecej niz fx-4000 nie bedzie mnie stac, chcialbym go podkrecic ile sie da (mam chlodzenie zalman performa) i teraz pytanie

czy zasilacz da rade, uwzgledniajac to ze bede krecil ile sie da nawet zmieniajac napiecie? czy bedzie jakis zapas czy raczej nie i co bedzie jakbym zdecydowal sie jednak na 6-8 rdzeni?

tdp nowych prockow ma byc 95-125W, ale roznie to bywa, szczegolnie jak sie podkreca...

 

oprocz tego w kompie siedza: 2xsamsung f3, ssd, xonar dx

 

Czy moze sprzedac zasilacz (nawet nie wiem ile moze byc wart) i kupic cos mocniejszego?

Czy zmiana zasilacza na mocniejszy da mi lepsze OC czy to loteria i ile musialbym dolozyc?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez b4rt3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TPD to TPD i tyle.

Będzie premiera, będą testy z power consumption zarówno bez oc jak i po oc. A dzisiaj co można powiedzieć?

 

Z innej beczki, mając 600zł na cpu brałbym do znudzenia powtarzaną konfigurację Asrock P67 PRO3 + I5, wystarczy kasy to 2500K (wiem, że to trochę drożej niż 600zł), lub i5 2400. będziesz miał pewność, że zasilacza wystarczy a jak podkręcisz go do 3,6GHz (procesory bez "k" można pogonić ponoć o 500MHz) to buldożer mu tak łatwo nie podskoczy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisalem 600zl bo mysle ze bulldozery beda tansze, jak trzeba to moglbym wiecej wylozyc i bym kupil oczywiscie 2500k

klient sie trafil na moja obecna plyte i cpu wiec te 3-4tyg. obejde sie bez PC - na laptopie ;)

 

poczekam na bulldozery i dopiero zdecyduje, jak bedzie mniej oplacalne niz sprzet intela to niestety kupie 2500k

 

abstraciach!ac od tego co wybiorę, chcialbym bardzo podkrecic jeden z tych procesorow, bo obecna kartę graficzna bedzie mi ograniczalo w BF3, ale skoro ta zasilka wystarczy to ją zostawię (musialbym sprzedac obecną za np 170zl a kupić za jakieś 300 - to chyba lepiej dolozyc 150 do lepszego cpu?)

Edytowane przez b4rt3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...