Skocz do zawartości
Aki

Laptop do 1300zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

czy moglibyście polecić jakiegoś laptopa w cenie do 1300zł? Moje wymagania:

- nowy,

- gwarancja conajmniej 24 m-ce,

- matryca 15" (15,6"),

- co najmniej 3GB ram,

- dwu-rdzeniwoy procesor intela (nie celeron),

- jak najmniej prądożerna karta graficzna (coś w stylu Intel GMA Accelerator itp.),

- system jak i inne opcjonalne oprogramowanie nie jest wymagane,

- klawisz funkcyjny FN nie może być w docelowym miejscu klawisza CTRL, tj. idąc od lewej, najpierw ma być CTRL a później FN (żona :))

- dysk od 120GB w górę.

- bluetoothy, czytniki linii papilarnych, kamerki i inne zbędne bajery nie są wymagane (jak dla mnie to i touchpada można wywalić), grunt żeby było wifi,

- no i najważniejsze, nie może to być HP, ACER, eMachines i żadne inne egzotyki;

 

 

Tak jak pisałem, laptop ma służyć do komfortowej pracy z pakietem Office, przeglądania internetu i słuchania muzyki. Żadne gry nie będą na nim odpalane, filmy raczej bardzo sporadycznie (o ile w ogóle).

 

Coś mało istotnego, jeśli się nudzisz to przeczytaj:

Dlaczego takie a nie inne wymagania? Trochę ponad 2 lata temu kupiłem laptopa firmy ACER z niegłupimi parametrami (AMD Turion X2, 4GB ramu, 320GB hdd, matryca 17", GF 8600GS, WIN 7 HP PL, torba, za 2400zł - czyli cena fajna) i wszystko było pięknie i ładnie dopóki nie zaczął się niemiłosiernie grzać, pomimo systematycznego czyszczenia. Laptop miał po części służyć do gier (teraz się z tego śmieje) i do pracy z Photoshopem (na dwóch monitorach, teraz również się z tego śmieję). Gry jako tako chodziły, aczkolwiek teraz już wiem, że dopłacanie do oddzielnej karty graficznej, która mało co sobą reprezentuje, a dość mocno obniża czas pracy na baterii, mija się z celem. O youtubie w 720p na pełnym ekranie również można było zapomnieć, Vimeo w HD to w ogóle pokaz slajdów... Po prostu po osiągnięciu przez oba rdzenie 80C taktowanie było tak mocno obniżane, że stwierdzenie "komfortowa praca" na kilka minut traciło na znaczeniu. No ale do filmów (divx, x264) w HD, Office'a, netu i muzyki był wystarczający. Po tym jak przesiadłem się na PC (nareszcie!), laptop poszedł dla żony i było bardzo fajnie, dopóki pewnego dnia (dokładnie 1 miesiąc i 5 dni po gwarancji) nie zaczął wariować, aż w końcu w ogóle przestał się włączać. Dnia dzisiejszego czekam na ekspertyzę, niemniej jednak jestem przygotowany conajmniej na reballing SB albo NB i już wiem, że sprzęt mobilny, to fajny gadżet ale przede wszydstkim do prostych prac.

 

Tyle z mojej autobiografii, musiałem się komuś wypłakać, a teraz siedzę i szukam jakiegoś taniego laptopa bo żona pilnie czegoś potrzebuje do pracy i zajmuje mojego kochanego PC (wrrrrr).

 

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi (troszkę mniej za pouczenia, ale bez tego pewnie się nie obejdzie).

Pozdrawiam

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...