Skocz do zawartości
Gracjan1987

Zasilacz i modem usb

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie tak jak w temacie. Kilka dni temu przestał działać mój modem na usb. W pierwszej chwili myślałem, że może wina modemu, albo płyty głównej. Rozebrałem kompa wszystko wygląda na zdrowe. Dziś poczytałem troszkę i okazuje się, że zawinić mógł mój leciwy już zasilacz (ma jakieś 4lata) w teorii wszystko powinno śmigać, ale z tego co piszą na innych forach możliwe, że już niedomaga. Ma ktoś jakieś pomysły? czy konieczna będzie wymiana zasilacza, czy może jakiś inny sposób?

Dodam, że modem podłączam pod usb bezpośrednio w płycie, inne urządzenia też nie działają (pomijam myszkę i klawiaturę) np. telefon.

Po podłączeniu modemu, czy telefonu. Komp zawiesza się i muszę go restartować.

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi i przepraszam za chaotyczność wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź modem w inny kompie czy działa, bardziej obstawiam na problem z płytą główną na 2 miejscu z zasilaczem(jeśli to sprzęt z podpisu).

Wypróbuj ubuntu livecd i sprawdź czy będzie działo sie to samo?

Podmień rzekomo wadliwy zasilacz na inny i sprawdź czy działa na twoim systemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

modem sprawdziłem na innym kompie i wszystko działa. też myślałem na płytą główną, ale wszystko na niej wygląda ok. zasilacz za kilka dni będę miał nowy. Jeżeli to nie pomoże to wtedy mam problem. patent jest jeszcze taki, że nawet bios się nie chce uruchomić jak jest podłączony telefon (z modemem czasami startuje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz spróbuję to o czym mówisz. dodam tylko, że bootowalny pendrive działa, natomiast gdy mam odpalony system to po włożeniu pena system się wiesza, a gdy podepnę do mini xp modem iplusa to też się wiesza ;/

przestawienie zwory nic nie dało ;/ siedzi dobrze w ogóle komp przestał się odpalać, znaczy wszystko świeci i kręci i na tym koniec. mam nadzieje, że to zasilacz, bo jak nie to czeka mnie jeszcze wydanie 3 stówek na nowe mobo ;/

edit:

komputer uruchamia się, ale staje na ładowaniu systemu (ubuntu 11.04) z pendrivea też już nie chce się bootować. Do tego co jakiś czas przy włączaniu wentylatory od proca i grafiki suszy na maksa. Miał ktoś kiedyś coś takiego?

Nie chcę zakładać nowego tematu, dlatego piszę w tym.

 

Do zamknięcia, winny był zasilacz, wszystko inne śmiga ;)

Edytowane przez Gracjan1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...