Skocz do zawartości
Lumperator

Modem Webr@cer 821 od ERY - problem z firmware

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu miałem problemy z synchronizacją na modemie Webr@cer 821 dodawanym do pakietu ERA Internet Stacjonarny. Postanowiłem wgrać mu nowy soft. Ściągnąłem go ze słowackiej strony T-Com, ale nie zauważyłem, że to firmware pod Annex B. Oczywiście teraz w ogóle nie widzi sygnału. Próbowałem wiec powrócić do softu pod Annex A, ściągnąłem potrzebny plik z polskiej strony T-Mobile.

 

Problem polega na tym, że po wskazaniu pliku do aktualizacji w panelu modemu, postęp wgrywania zatrzymuje się w pozycji 70%. Przeglądarka informuje o braku połączenia. Aby ponownie wejść do panelu, muszę modem restartować. Natomiast nie ma problemu z ponownym wgraniem słowackiego firmware'u pod Annex B.

 

O co tu chodzi? Ktoś poratuje?

 

Dla informacji: plik z T-Mobile Annex A waży 2,83MB natomiast słowacki ok 1,8MB

 

LINKI:

Annex A - Internet: Klienci indywidulani - internet stacjonarny - wsparcie techniczne=> T-Mobile.pl

Annex B - Topcom Webr@cer 821 - T-Com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować wbić na modem poprzez telnet i poprzez niego załadować odpowiedni soft - ale jeśli wierzyć producentowi ;) to niestety masz tylko odczyt bez możliwości zapisu (choć większość urządzeń na tym chipie ma read/write)...

 

Spróbuj jeszcze pobrać to ftp://ftp.aztech.com/support/PHILIPPINES/ADSL/DSL605E%20Firmware%20version%20134.118.2-007%20for%20Globe%20BroadBand.zip jest to bliźniaczy produkt do Twojego Topcoma a sam firmware jest pod A...

Edytowane przez wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...