Skocz do zawartości
Rafalmag

Shroud'y

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki pomysł.

Moglibyście wysłać tutaj swoje fotki shroudów. Albo chociaz opisy z czego zrobiliscie i jaki macie wzrost wydajnosci (spadek glosnosci)

 

Nowicjusze (tacy jak ja) mogliby się trochę dowiedzieć i oszczędzic wam odpowiadania na wiele pytan ;)

 

[update] Piszcie tez jakei chlodnice i od czego[/update]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto moj shroud z mojej ŚP obudowy ;) wykonany z plexy

 

otwory na wiatraki robilem za pomoca otwornicy montowanej na wiertarce - wycina sie bardzo przyjemnie

 

calosc sklejana za pomoca kropelki

 

 

troszke jeszcze zmodowalem wyglad tego shrouda - dodalem glue neony i efekt mozecie podziwiac na fotach

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

nagrzewnica od kadetta pomalowana po bokach sprayem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ile puściłeś te wiatraki i czy chodzi to cicho??

a tak to spoko wygląda też chciałem glut ledy sobie na kompa zasadzić i widzę że na mojego przyszłego shrouda ten pomysł sie przyda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie buduje sobie cos a'la b3ton bo mis ie wydaje najrozsadniejsze w moim przypadku ale mam takie pytanko czy jak umieszcze wentyle wewnatrz to wydajnosc spadnie?? (od razu powiem ze bedzie oczywiscie odpowiednio wyzszy) bo przykrecanie ich na wierzchu to troche nieestetyczne bo mam trochepomazane sprayem i wygladaja sredio zachecajaco :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie buduje sobie cos a'la b3ton bo  mis ie wydaje najrozsadniejsze w moim przypadku ale mam takie pytanko czy jak umieszcze wentyle wewnatrz to wydajnosc spadnie?? (od razu powiem ze bedzie oczywiscie odpowiednio wyzszy) bo przykrecanie ich na wierzchu to troche nieestetyczne bo mam trochepomazane sprayem i wygladaja sredio zachecajaco :)

Pomaluj jeszcze raz całość a wygląd się zmieni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no panowie piszcie czy sie oplaca robic shrouda, mam wentyle na nagrzewnice puszczone na 7V i nie wiem czy po zastosowaniu tego wynalazka jeszcze mi wzrosnie wydajnosc nagrzewnicy czyt. spadnie temp wody?

wzrosnie wydajnosc nagrzewnicy , spadnie temperatura , bedzie ciszej , bo powietrze nie bedzie swiszcczec o finy

 

 

shroud powoduje to , ze cale powietrze zassane przez wentyle MUSI przejsc przez nagrzewnice - nie rozchodzi sie na boki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja probowalem swoja z robic ze spieninego PCV - efekt mierny bo wzialem pewnie za grube 4mm, jeszcze sprobuje o grubosci 2mm albo 1mm, bardzo dobrze sie obrabia nozykiem do tapet, elastyczne i wytrzymale, podatne na klejenie. Pozdro

P.S. Glosuje za przyklejeniem !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jak dla mnie bardzo wazne pytanie.

Wiem ze bylo cos o tym ale w przypadku shrouda chyba nie bylo mianowicie :

 

Jak puscic wentyle zeby zasysaly powietrze z nagrzewnicy czy dmuchaly na nagrzewnice ??

 

Dzieki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jak dla mnie bardzo wazne pytanie.

Wiem ze bylo cos o tym ale w przypadku shrouda chyba nie bylo mianowicie :

 

Jak puscic wentyle zeby zasysaly powietrze z nagrzewnicy czy dmuchaly na nagrzewnice ??

 

Dzieki za odp.

po prostu odwracasz wentyle w druga stone i tyle :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jak dla mnie bardzo wazne pytanie.

Wiem ze bylo cos o tym ale w przypadku shrouda chyba nie bylo mianowicie :

 

Jak puscic wentyle zeby zasysaly powietrze z nagrzewnicy czy dmuchaly na nagrzewnice ??

 

Dzieki za odp.

po prostu odwracasz wentyle w druga stone i tyle :P

 

hehe :arrow: nie o to mi chodzilo .

Pytam czy lepiej zeby zassysaly - lepsza wydajnosc mniejszy temp. ?

czy lepiej zeby dmuchaly - jak wyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B3T0N ale mu nie chodzilo o to jak zrobic zeby wiatrak zasysal powietrze przez nagrzewnice, tylko czy to sie oplaca i czy nie lepiej zrobic nadmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>acy. Ja zrobilem zasysajacy, gdyz mysle ze to jest zgodniejsze z prawami fizyki, cieple powietrze sie unosi i jest odsysane do gory.

a z dołu nie moge niestety dac wentyli bo nagrezwnica stio na pojemniku z woda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B3T0N ale mu nie chodzilo o to jak zrobic zeby wiatrak zasysal powietrze przez nagrzewnice, tylko czy to sie oplaca i czy nie lepiej zrobic nadmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>acy. Ja zrobilem zasysajacy, gdyz mysle ze to jest zgodniejsze z prawami fizyki, cieple powietrze sie unosi i jest odsysane do gory.

a z dołu nie moge niestety dac wentyli bo nagrezwnica stio na pojemniku z woda

Wg mnie lepiej jak wieja na nagrzewnice, w koncu chodzi o to zeby schlodzic finy ktore ogrzewa woda.

Na radiatory CPU czy GPU wentylatory dmuchaja a nie ssaja:)

Ale jak kazdy moge sie mylic;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie ma roznicy czy webtyle wieja czy wyciagaja powietrze ale jak zrobie shrouda to najprawdpopodobniej ustawie na wyciaganie

 

BTW

w jakies odlegosci od nagrzewnicy najlepiej jest zamocowac wnetyle na shroudzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z przed roku AXP 1600+@1866mhz (AGOIA 0220)

 

Dołączona grafika

 

dosyc fajny sposob z tacki na mieso witraki trzymaja sie lux! ,na zdjeciu 2x80x80. Obecnie nie uzywam bo 2x92x92 na obecnej chlodnicy wchodza na farta :D ,moze kiedys zrobie jak zamontuje WC

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie lepiej jak wieja na nagrzewnice

oba ustawienia nalezy sprawdzic dla konkretnej nagrzewnicy i przeplywu powietrza, porownujac zarowno wydajnosc jak i glosnosc.

 

 

BTW

w jakies odlegosci od nagrzewnicy najlepiej jest zamocowac wnetyle na shroudzie?

jak najwiekszej (w granicach zdrowego rozsadku) i najlepiej nie mniejszej niz 25mm :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...