Skocz do zawartości
Gozdek

E6850 i plyta z DDR2 czy DDR3 - ktora wybrac?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam dylemat...

 

Posiadam obecnie:

 

Intel E6850

4GB DDR2 800

Abit IP35 Pro

Radeon HD 6770 1GB

 

Przypadkowo trafila w moje rece nowa plyta Asus P5G41T-M LX oraz 4GB DDR3 1333

 

Czy wymiana plyty z Abita na tego Asusa oraz wymiana ramu z ddr2 na ddr3 cokolwiek zmieni?

 

Wiem ze najprosciej by bylo zamotowac plyte oraz ram i zapodac jakis benchmark, ale pamiec mam w blistrze a plyta jest fabrycznie zapakowana - nie chce naruszac opakowania (sprzedam jako nowe).

 

pozdr,

gozdek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem z granicach błędu pomiarowego. Generalnie poza testami niskopoziomowymi pamięci to więcej niż 5% różnicy się nie spodziewaj.

Akurat ten Abit to fajna płytka, ten Asus to budżetówka - spodziewałbym się lepszego OC na tym co masz obecnie. Jeśli nie potrzebujesz zwiększać ramu (ddr3 są dużo tańsze), zostań na starym sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny dylemat.

Zastanawiam się czy jest sens zamienić płytę Abit IP35-E a na niej DDR2 GEIL Ultra 3gb @ 1000 na coś z DDR3 1333?

 

Najbardziej zależy mi na szybkości działania Photoshopa. Te 3gb ramu już wymiękają i to ostatni dzwonek żeby je sprzedać w dobrej cenie. A Abity tez całkiem nieźle się sprzedają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie ceny ramu po między generacjami stabilizują się +/- na poziomie 'stary ram = 2x większa cena niż gen. młodszy.'

Czyli np. 512mb ddr w jednej kości będzie cenowo podobne do 1gb ddr2 (+/-)

 

Moim zdaniem wszystko zależy od sytuacji cenowej z mobo, ale jeśli masz zmieniać, to przesiądź się na nehalema/Sandy Bridge. Dobre płyty pod s.775 wcale nie są tańsze niż odpowiedniki s.1155 i s.1156. Ram będzie w tej samej cenie (najlepiej dzisiaj brać 8gb). Dołożysz tylko do procka, ale w przypadku dużych projektów w photoshopie odczujesz zysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...