Skocz do zawartości
Nygusek

Płyta Gigabyte GA-P41-ES3G Blokada podkręcania?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich! Jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość. Chciałbym zapytać się o to samo co w temacie czyli dlaczego nie mogę podkręcić procesora na mojej płycie głownej? Wyskakuje mi komunikat typu :"the system has experienced boot failures because of overclocking or changes of voltages" i nic . Po restarcie kompa procesor ma dalej 3.00ghz . oto moja konfiguracja:

 

Płyta głowna: Gigabyte GA-P41-ES3G

Procesor: Intel Core 2 duo E8400 - 3.00 Ghz

Karta graficzna: Ge force GTX 260

Zasilacz: Nox 600W

Dysk twardy: Samsung 500 gb

 

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak

1. Zrób update biosu programem @bios ( strona gigabyte)

2. Rozsądnie dawaj napięcia ( nie przekraczaj 1.4V)

3. Chłodzenie pewnie boxowe ?

4. Przy najbliższej wypłacie :lol2: zmień zasiłkę na jakąś markową (np. xfx, chieftec, seasonic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie chłodzenie specjalnie do OC, zasilacz jest ok, a co do update biosu jak najlepiej i najbezpieczniej to zrobić? A napięcie 1.4 ma być do proca?

 

1. @bios pobierzesz tutaj wystarczy go odpalić i sam znajdzie najnowszy bios i zaktualizuje wystarczy parę kliknięć a poza tym jest masę instrukcji na yt jak to zrobić tym programem

2. Zasilacz wcale taki dobry nie jest. Ma 600w ale tylko na tabliczce (był jakiś temat na forum odnośnie tego zasilacza) w wolnej chwili możesz zajrzeć na czarną listę zasilaczy tam dowiesz się wszystkiego

3.Dla core duo napięcie 1.4V to maxymalna wartość powyżej istnieje ryzyko że spalisz proca, najlepiej ustawić jak najmniejsze na którym procesor działa i sprawdzić go jakimś programem jak orthos albo occt

4. Jakie masz to chłodzenie specjalnie do OC ?

5. Jeśli możesz podaj też nazwę pamięci i prędkość z jaką mogą pracować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja pamięc ram to kingston i kość 1gb oraz 1 kość 2gb (tymczasowo) a moję chłodzenie to CPU Zalman CNPS7700-ALCU oto link z google Ostrzeżenie o przekierowaniu

 

 

PS. Teraz sprawdziłem wersja mojego biosu to F7 czyli najnowszy

Edytowane przez Nygusek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od Resetu BIOS, ja bym spod windy @Bios-em nie aktualizował, płyta ma wbudowany Q-Flash (END przy starcie) i z pendrive. Podkręcanie na tej mobo zacznij od obniżenia dzielnika pamięci o jeden i podniesienia FSB o tyle, żeby dorównać im do 800. Pamieci nie mogą być włożone w sloty z Dual Channel. Jak to nie pomoże to zmień płytę.

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No akurat płyty nie zmienię aczkolwiek wiem że to jej wina ponieważ na drugim kopmputerze z płyta asus p5k podkręca się bez problemu , a tutaj jak zmienie chociażby cokolwiek komputer restartuje się 2 razy i ... nic. To samo, nie wiem czy to blokada płyty czy jakąś opcje trzeba wyłączyć

PS. Biosu nie aktualizuje bo jak już pisałem mam najnowszy czyli F7

A komunikat jaki wyświetla się po restarcie i wejscie w opcje podkrecania napisałem na początku.

 

Ktoś ma jakiś pomysł , bo ja nie wiem dlaczego tak sie dzieje...

Edytowane przez Nygusek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...