Skocz do zawartości
qliman

Jak najlepiej podzielic dysk 120GB albo 160GB

Rekomendowane odpowiedzi

Miejsca na dysku to ty nie stracisz, przecież nie wyparuje . A co do podzielenia to chodzi ci o konkretne rozmiary patrycji? ;)

Wszystko zależy jaki system ( jeden czy kilka ) . To jest sprawa że tak powiem indywidualna. Ja bym sobie podzielił tak 5 GB system 40GB (gry, programy) 60 GB (filmy ) 15GB (mp3) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejsca na dysku to ty nie stracisz, przecież nie wyparuje . A co do podzielenia to chodzi ci o  konkretne rozmiary patrycji? ;) 

Wszystko zależy jaki system ( jeden czy kilka ) . To jest sprawa że tak powiem indywidualna.  Ja bym sobie podzielił tak 5 GB system 40GB (gry, programy) 60 GB (filmy ) 15GB (mp3) .

A gdzie bys te gry instalowal ??

 

Ja i tak mam max 3 gry zainstalowane bo szkoda miejsca kazdy mb jest wazny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejsca na dysku to ty nie stracisz, przecież nie wyparuje . A co do podzielenia to chodzi ci o  konkretne rozmiary patrycji? ;) 

Wszystko zależy jaki system ( jeden czy kilka ) . To jest sprawa że tak powiem indywidualna.  Ja bym sobie podzielił tak 5 GB system 40GB (gry, programy) 60 GB (filmy ) 15GB (mp3) .

A gdzie bys te gry instalowal ??

 

Ja i tak mam max 3 gry zainstalowane bo szkoda miejsca kazdy mb jest wazny.

No jak to gdzie ? 40 GB miejsca to dla ciebie za mało? Ja tam mam 10GB na gry i programy i nie narzekam. Swoją drogą to i tak z gier to tylko Q3 + mody. No ale jak pisałem to sprawa indywidualna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejsca na dysku to ty nie stracisz, przecież nie wyparuje . A co do podzielenia to chodzi ci o  konkretne rozmiary patrycji? ;) 

Wszystko zależy jaki system ( jeden czy kilka ) . To jest sprawa że tak powiem indywidualna.  Ja bym sobie podzielił tak 5 GB system 40GB (gry, programy) 60 GB (filmy ) 15GB (mp3) .

A gdzie bys te gry instalowal ??

 

Ja i tak mam max 3 gry zainstalowane bo szkoda miejsca kazdy mb jest wazny.

No jak to gdzie ? 40 GB miejsca to dla ciebie za mało? Ja tam mam 10GB na gry i programy i nie narzekam. Swoją drogą to i tak z gier to tylko Q3 + mody. No ale jak pisałem to sprawa indywidualna

Hehe wiesz ja mialem 40+ 80 Gb i mi bylo malo to sobie musialem dokupic 120Gb. I narazie styka tylko ze budu niemam i sie ciezko pozadki na dyskach robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli uzywasz jednego systemu to zrob partycje na system + oprogramowanie z naddatkiem np. 1 GB i druga partycja reszta HD (po co dzielic na gry filmy itp. itd. od tego sa katalogi)

 

system postaw na winNT 5.x, sytem plikow dla dysku NTFS klaster 4 kilo.

 

jak uzywasz wiecej systemow to na kazdy system dodatkowa mala partycja z malym naddatkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli uzywasz jednego systemu to zrob partycje na system + oprogramowanie z naddatkiem np. 1 GB i druga partycja reszta HD (po co dzielic na gry filmy itp. itd. od tego sa katalogi) 

 

system postaw na winNT 5.x, sytem plikow dla dysku NTFS klaster 4 kilo.

 

jak uzywasz wiecej systemow to na kazdy system dodatkowa mala partycja z malym naddatkiem

bo tak jest ergonomicznie ??

 

 

jak sie zwali partycja to tylko jedna z wielu a nie jedna z jednego.

Zdazaja sie znikajace partycje. I wole stracic 60 gb niz 120.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... nie zdazylo mi sie stracic partycji na NTFS jezeli sam czegos nie zakombinowalem

To sie ciesz ja mialem takie zonki ze mailem 10 formatow w 2 tygodnie.

Z czego polowa z powodu znikniecia partycji. A najlepsze bylo jak mi sie kiedys partycja zablokowala ( jak chcailem na nia wejsc to mialem zwis kompa) i 20 gb w plecy mialem jakis tydzien ssania. I to wszystko wlasnie na tym zajebistym NTFS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i dlatego zawsze w kompie mam kilka dyskow... jeden na backup wazniejszych danych... rozwiazanie drozsze, ale napewno skuteczniejsze

No tez mam 3 dyski ale to niezmienia faktu ze robie partycje bo tak mam wiekszy pozadek.

To takie duze katalogi z limitem pojemnosci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak juz bylo powiedziane - sprawa indywidualna ale fkat faktem ze robienie osobnych malych partycji to lekki bezsens :D partycje nie powinny znikac, a jesli sie tak dzieje to z reguly sa to bledy uzytkownika (NTFS tez jest na to wrazliwy) w kazdym razie maja 80 podzielona jest 6gb WinXP i 70gb na graty i jakos nic sie niedzieje a kombinuje strasznie z systemem itp itd (lacznie z wydzielaniem koncowki 70gb na linuxa i potem dolaczanie tego spowrotem) a robienie backupow na hdd, no coz widac mozna i tak ja tam wole miec wypalone na cdr albo jak mam cos zmiennego to na cdrw w tym momencie mam 10 dyzurnych RW z newralgiczymi danymi i to starcza - no chyba ze ktos mam np 40gb backopow ktore zmieniaja sie z dnia na dzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...