Skocz do zawartości
emil66

Łączenie dwóch AP kablem i rozsyłanie WIFI

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.Dzisiejsza konfiguracja zakończyła się niepowodzeniem a mianowicie wygląda to tak.Udało mi się skonfigurować ROUTER 1 tak że ROUTER 2 dostawał internet lecz musiałem sam wpisać ip w panelu sterowania które ustawiłem w nim.Chciałem aby przypisywał mu automatycznie to ip lecz po włączeniu DHCP w ROUTER 2 routery zaczęły świrować i żaden nie miał internetu ;/ W ROUTERZE 1 ustawiłem tryb GATEWAYY taki ma być?... Chodzi mi o to aby ROUTER 1 miał jedną sieć z hasłem a TP-LINK drugą sieć z hasłem.. Czyli takie dwie sieci dzięki 2 ACCESS POINTOM.Pomoże mi ktoś to skonfigurować?Jakie Ip, tryby DNS itd ustawić? Wstawiam fotke poglądową jak to ma wyglądać i działać.. zasada dzałania banalna.. a konfiguracja trudna...

post-163731-0-70064000-1320969987_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie na rysunku obok routera 2 napisane jest LAN powinno być napisane WAN (nie wiem czy do dobrego gniazda wpinasz). I nie ma opcji, żeby tam cokolwiek konfigurować. Obydwa routery mają mieć serwer dhcp włączony. Router 1 powinien być normalnie w trybie AP, drugi zresztą też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...