Skocz do zawartości
EventcheD

Blue screen'y, zwisy Crucial M4 64GB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś tygodnia jestem posiadaczem Crucial M4 64GB, jednak coraz bardziej nasilają się objawy typu zawiasy aplikacji, blue screeny itp. Dość często zanim windows się włączy muszę kilkakrotnie restartować go przy animacji startowej (albo zwiesza się, albo w ogóle się nie pokazuje).

Dysk działa na najnowszym firmware.

Test poprawności danych w HD Tune przebiegł prawidłowo (zdarzyło się że program się na chwilę zawiesił ale potem kontynuował pracę).

Dysk jest wpięty w SATA3 w płycie ASRock 770 Extreme3, mam zainstalowane najnowsze sterowniki SATA, jednak w HD Tune widnieje info o standardzie SATA II (w biosie jest ustawione SATA3),

 

Bluescreen'y lub zwisy programów są dość losowe, czasem komputer działa bez problemu cały dzień a czasem nie mogę go włączyć przez 15 minut.

AHCI jest wyłączone (niestety windows wita od razu bluescreenem), jednak na IDE dysk też powinien chyba działać normalnie.

Ktoś ma pomysł w czym problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 7?

 

instalowany czy migracją? [jeśli migracja to z jakiego konfigu]

 

Win 7, instalowany

 

EDIT: Jeśli odpalam Windowsa z innego dysku, po jakimś czasie dysk znika, co ma pewnie jakieś znaczenie

 

EDIT2: Aktualnie windows całkiem umarł, na razie próbuję odzyskać tylko swoje dane..

 

EDIT3: Po problemie, zrobiłem reinstall, włączyłem w biosie AHCI, i zmieniłem wtyczkę od zasilania (możliwe że przejściówka przerywała)

 

Można zamknąć.

Edytowane przez EventcheD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...