Skocz do zawartości
[ HAIZ ]

Rozbudowanie sieci internetowej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem a mianowicie: zrobiłem sieć na obiekcie typu gwiazda i wszystko gra. Potrzeba jest podciągnięcia tejże sieci (podpięcia komputerów oraz telefonów) na budynek oddalony o jakieś 100m. Położony został kabel żelowy z serwerowni do budynku obok, który ma 20 żył w drucie miedzianym, przekątna jednej żyły ok 1mm, kabel pociągnięty jest pod ziemią. O ile z siecią telefoniczną nie ma najmniejszego problemu o tyle internet tam nie działa. Prześwietliłem kable miernikiem i wszystko si, przewodność kabla jest. Podpiąłem "na krótko" skrętkę do krona w serwerowni, z którego idzie kabel żelowy na obiekt sąsiedni i internet też nie działa, wypiąłem żelowy skrętkę na krótko zostawiłem i net jest. Cóż może być przyczyna Panowie? Co jest z tym kablem żelowym? A może macie jakieś inne rozwiązanie względem poszerzenia sieci na sąsiedni obiekt?

 

// Edit // Przespałem się z tym, jedna żyła kabla żelowego nie ma 1mm przekątnej, a ok 0,5mm. Tego typu kabl: http://www.napad.pl/katalog/produkty-150-1377-kabel-utp-5e-elowany-2284.htm

 

// Edit 2 // Oczywiście myślałem nad dołożeniem za tymi 100m repeatera typu switch, ale jeżeli już przed tym switchem nie mam internetu, to on na tyle wzmocni sygnał, że za nim już będzie?

Pozdrawiam

Edytowane przez [ HAIZ ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...